Доступність посилання

ТОП новини

Україна зацікавлена у постачанні газу з Європи – Азаров


Микола Азаров
Прем’єр-міністр Микола Азаров заявляє, що Україна зацікавлена у постачаннях природного газу з Європи, який зараз значно дешевший від російського.

«Україна може отримувати газ з Європи на значно кращих умовах, ніж з Росії: в європейських контрактах взагалі немає вимоги «бери або плати» і немає штрафних санкцій за недобір газу», – заявив Азаров під час зустрічі з делегацією німецького концерну Ferrostaal.

Як повідомляє сайт уряду, при цьому прем’єр нагадав, що Україна вже має позитивний досвід щодо закупівлі газу з країн ЄС.

Азаров також наголосив, що тримає на особистому контролі проект із модернізації української газотранспортної системи. «Ми вдячні вам за підтримку нашої позиції щодо модернізації газотранспортної системи. Це для нас особливо важливо зараз, в умовах, коли діє кабальна газова угода з Росією», – сказав голова уряду.

З 1 листопада 2012 року «Нафтогаз України» почав імпорт газу, що купується у німецької компанії RWE і поставляється за реверсною схемою до України через Польщу. У 2013-му Україна планує імпортувати за реверсною схемою з Європи п’ять мільярдів кубометрів газу і скоротити його закупівлі в Російській Федерації до 20 мільярдів кубів.

Тим часом, днями російський «Газпром» виставив «Нафтогазові України» рахунок на суму близько 7 мільярдів доларів за недобір природного газу в 2012 році.
XS
SM
MD
LG