Доступність посилання

ТОП новини

ЗМІ: Страсбурзький суд не задовольнив скаргу Лазаренка про квартиру в Україні


Ганна Юдковська
Європейський суд з прав людини не задовольнив скаргу сім’ї колишнього прем’єра України Павла Лазаренка про повернення квартири, яку їм свого часу надала держава. Про це в інтерв’ю газеті «КоммерсантЪ – Украина» повідомила суддя Страсбурзького суду від України Ганна Юдковська.

«Пан Лазаренко і члени його сім’ї поскаржилися на те, що, коли вони залишили Україну в 1999 році, у них відібрали квартиру, яку їм свого часу дала держава як сім’ї прем’єра. З їхньої точки зору, квартира була відібрана незаконно, тому що у них були достатні причини не перебувати в квартирі більше шести місяців, зберігаючи за собою право користування нею, а національні суди вирішили інакше», – сказала Юдковська.

Крім того, вона додала, позивачі скаржилися, що втратили доступ до власності, що залишилася в цій квартирі.

За словами Юдковської, в 2012 році суд дійшов висновку, що у питанні недоступу до власності позивач не вичерпав можливості для захисту прав на національному рівні, а що стосується позбавлення їх права мешкання у державній квартирі, то українські суди ухвалили обґрунтоване рішення про виселення. «Тобто, в цілому позивачеві було відмовлено в скарзі», – сказала суддя.

Вона також зазначила, що скарга була подана в 2002 році. «Отже справа розглядалася 10 років. Це, звичайно, неподобство і величезний термін. Але, на жаль, суд сьогодні переобтяжений і поставлений у такі рамки, що є категорії справ, які чекають свого розгляду так довго», – сказала Юдковська, додавши, що справа Лазаренка відноситься до категорії, яка розглядається в останню чергу, – про питання власності.

Лазаренко провів в американській в’язниці понад 10 років і 1 листопада 2012 року вийшов з американської в’язниці Terminal Island на свободу. Проте майже відразу його затримали знову. За інформацією ЗМІ, Лазаренко наразі перебуває в імміграційному ізоляторі у зв’язку з відсутністю візи.

У Генпрокуратурі України заявляють: щойно Лазаренко повернеться в Україну, його заарештують. Адвокати екс-прем’єра уточнюють, що в Україні слідчі йому інкримінують надання хабара, привласнення коштів і зловживання службовим становищем.

Крім того, минулого місяця генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи про вбивство народного депутата Євгена Щербаня, і що Юлії Тимошенко вручили повідомлення про підозру її в організації спільно з екс-прем’єром Павлом Лазаренком умисного вбивства з корисливих мотивів.
XS
SM
MD
LG