Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина поскаржилася на зволікання з прийняттям до ЄС


Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган скритикував у понеділок Європейський Союз за «непростиме зволікання» з прийняттям його країни.

«Ми стоїмо перед дверима ЄС від 1959 року. Офіційні переговори про вступ почалися 1963-го», – сказав він у перебігу його візиту до Чехії.

Ердоган додав, що на території Євросоюзу вже живе нині близько п’яти мільйонів турецьких громадян.

Прем’єр висловив у Празі сподівання, що його країні зможе допомогти зі вступом нинішній єврокомісар із питань розширення Штефан Філе, представник Чехії.

У свою чергу, його співрозмовник, прем’єр-міністр Чехії Петр Нечас сказав, що його країна підтримує вступ Туреччини до ЄС «після завершення всіх переговорів».

Туреччина вперше подала заявку до тодішнього Європейського економічного співтовариства, попередника Євросоюзу, про асоційоване членство в ньому (в нинішньому ЄС асоційованого членства не існує), 1959 року. 1963 року вона підписала з ЄЕС угоду про асоціацію, яка визнавала остаточну мету Туреччини набути в майбутньому повне членство. 1987-го Анкара подала офіційну заяву про таке членство, але відповіддю з Брюсселя було рішення відкласти справу до кращих часів через складну політичну й економічну ситуацію в Туреччині і її непрості відносини з Грецією й Кіпром. Переговори про вступ урешті почалися 2005 року й відтоді майже не просунулися: з 35 галузей, за якими ведуть переговори про відповідність країни нормам ЄС, ці переговори з Туреччиною завершені лише за однією. Протягом другого півріччя минулого року, коли в ЄС головував Кіпр, Туреччина цілком заморожувала ці переговори.
XS
SM
MD
LG