Доступність посилання

ТОП новини

ЄС і Митний союз мають створити єдиний економічний простір – Кожара


Леонід Кожара
Україна виступає за єдиний економічний простір між ЄС і Митним союзом. Про це заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара під час свого виступу на Експертному форумі «Україна-2013».

За його словами, в такому просторі легко знайдеться місце і для України. Кожара вважає, що Європейський і Митний союзи мають розпочати переговори про полегшення торгівлі.

«У мене питання: чому Євросоюз і Митний союз, які мають спільний кордон і товарообіг у 446 мільярдів доларів, навіть розмови не починають про полегшення торгівлі, не кажучи вже про повноцінну зону вільної торгівлі? Це ж нонсенс», – сказав міністр під час національного експертного форуму «Україна-2013. Прогноз».

Кожара також наголосив, що торговельні відносини з Митним союзом не є для України питанням цивілізаційного вибору. За його словами, Митний союз – це 60 мільярдів доларів товарообігу. Як зауважив Кожара, в зв’язку з цим Україна веде пошук форм співпраці з Митним союзом, загальною основою якого є запропонована главою держави формула «3+1».

Президент України Віктор Янукович іще у квітні 2011 року висловлювався за співпрацю України з Митним союзом Росії, Казахстану і Білорусі у форматі «3+1».

Раніше цього місяця Кожара заявив про просування у переговорах щодо співробітництва України з Митним союзом Росії, Білорусі й Казахстану у форматі «3+1».

Пізніше єврокомісар з розширення Штефан Фюле наголосив на неможливості одночасної інтеграції України з ЄС й іншими наддержавними об’єднаннями.
XS
SM
MD
LG