Доступність посилання

ТОП новини

Криворізьку міліцію пікетують через справу еколога Гончаренка


Володимир Гончаренко
У Кривому Розі відбувається акція протесту «проти безпорадності міліції у справі пошуку вбивць» відомого дніпропетровського еколога Володимира Гончаренка.

Ініціатором пікету біля будівлі місцевої міліції виступила Криворізька міська організація партії ВО «Свобода», активістів підтримали представники громадських організацій.

За словами учасників акції, нерозкриту «справу Гончаренка» у Кривому Розі вони вважають аналогом «справи Гонгадзе». Мітингувальники зажадали від правоохоронців якнайшвидше розкрити справу, оприлюднити імена замовників і виконавців убивства, а також з’ясувати долю десятків тонн забрудненого небезпечними сполуками металобрухту, про які відомий еколог заявив незадовго до своєї загибелі.

«Щоб реально розслідувати все це, треба неабияку мужність. І своєю акцією ми хочемо підштовхнути місцеву і обласну міліцію до мужнього вчинку», – заявив один із організаторів акції протесту Юрій Настусенко.

Водночас у прокуратурі області Радіо Свобода поінформували, що хід слідства за фактом вбивства еколога перебуває «на особистому контролі прокурора Дніпропетровської області».

«Для розслідування вказаного провадження створено слідчо-оперативну групу, до складу якої включено досвідчених працівників слідчого управління ГУМВС України в Дніпропетровській області, оперативних працівників відділів боротьби з економічною злочинністю, карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю ГУМВС України в області», – йдеться у повідомленні.

27 липня 2012 року на прес-конференції у Дніпропетровську голова громадського руху «За право громадян на екологічну безпеку», керівник асоціації «Втормет» Володимир Гончаренко повідомив про ймовірне перебування на території Кривого Рогу металевих теплообмінників вагою в майже 200 тонн, забруднених небезпечною сполукою – гексахлорбензолом.

1 серпня Гончаренко був побитий невідомими, 3 серпня помер у лікарні. Слідство не виключає, що причиною інциденту стала громадська діяльність еколога. Його колеги-екологи заявили, що після вбивства Володимира Гончаренка на Дніпропетровщині розслідування щодо радіоактивно забрудненого металу зупинилось.
XS
SM
MD
LG