Доступність посилання

ТОП новини

Абдуллоджонов каже, що в Таджикистані живим не потрібен


Абдумалік Абдуллоджонов у залі суду
Екс-прем’єр Таджикистану Абдумалік Абдуллоджонов заявляє, що його екстрадиція до Таджикистану буде рівносильною смертному вироку.

«Я думав, що Україна – європейська держава. Вона має поважати і свої закони, і міжнародні ... мені не зрозуміла позиція прокуратури, тут виходить майже чотириразове порушення закону», – сказав Абдуллоджонов у перерві засідання Шевченківського райсуду, який надалі застосував до нього екстрадиційний арешт.

«Якщо таке рішення буде (про екстрадиційний арешт і згодом про екстрадицію до Таджикистану – ред.), то це буде рівносильно винесенню смертного вироку. Я заявляю це офіційно», – сказав Абдуллоджонов.

За словами екс-прем’єра Таджикистану, в лютому 2013 року він мав отримати громадянство США, але не встиг цього зробити.

Він нагадав, що від 1999 року він має статус біженця в США, у нього є проїзний документ біженця, за яким він пересувався Європою й іншими країнами світу безперешкодно. До України, як розповів Абдуллоджанов, він приїхав як приватна особа, і затримання й арешт були для нього несподіваними.

Затримання Абдуллоджонов пов’язує з тим, що цього року в Таджикистані проводитимуться президентські вибори. «Це робиться через страх перед виборами. Вони знають мій авторитет там серед народу», – сказав Абдуллоджонов і додав, що побоюється за своє життя. «Я думаю, що, швидше за все, мене не довезуть, я їм живим не потрібен», – сказав він.

Сьогодні Шевченківський райсуд Києва застосував екстрадиційний арешт щодо екс-прем’єра Таджикистану. Це є запобіжним заходом для людини, стосовно якої ще не ухвалене остаточне рішення про екстрадицію.

Абдуллоджонова затримали у Борисполі на початку лютого, його екстрадиції вимагає Таджикистан.

Влада цієї країни звинувачує його за шістьма статтями Кримінального кодексу, зокрема колишньому високопосадовцю інкримінують замах на його політичного опонента – чинного президента країни Емомалі Рахмона.
XS
SM
MD
LG