Доступність посилання

ТОП новини

В МЗС спростували повідомлення про відмову Москви реєструвати Український конгрес Росії


У Міністерстві закордонних справ України в середу спростували повідомлення про відмову Міністерства юстиції Росії зареєструвати організацію «Український конгрес Росії».

«Ніяких рішень про відмову в реєстрації цієї організації не було», – заявив виконувач обов’язків директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, як його цитує агентство «Інтерфакс-Україна».

Він уточнив, що, за інформацією посольства України в Росії, Мін’юст цієї країни повернув реєстраційні документи організації на допрацювання, після чого їх можуть подати знову.

У середу про нібито відмову реєструвати Український конгрес Росії повідомляла прес-служба Української всесвітньої координаційної ради.

Український конгрес Росії створили наприкінці листопада минулого року як всеросійську організацію української громади замість ліквідованого Верховним судом Росії Об’єднання українців Росії. Головою правління організації обрали ще у травні минулого року Любов Дяченко. Водночас частина української діаспори в Росії заявляла, що вважає це утворення за незаконне і має намір створювати власне. Це дало привід говорити про розкол у ній. Зокрема, у квітні минулого року в Москві провели установчий з’їзд нової Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, на який не пустили українських журналістів.

У травні минулого року Верховний суд Росії ліквідував останню всеросійську українську громадську організацію, Об’єднання українців Росії, звинувативши його в порушеннях російського законодавства. Це рішення вже різко критикували в МЗС України як упереджене і таке, що погіршує відносини між Києвом і Москвою.

На початку позаминулого року Верховний суд Росії так само ліквідував іще одне об’єднання української меншини, Федеральну національно-культурну автономію українців Росії.
XS
SM
MD
LG