Доступність посилання

ТОП новини

Росія і Україна досягнуть домовленості щодо модернізації Чорноморського флоту – Матвієнко


Росія і Україна зможуть досягти домовленості з питання модернізації, заміни озброєння і техніки Чорноморського флоту Росії, яка влаштовуватиме обидві сторони. Як повідомляє УНІАН, про це сьогодні у Севастополі заявила голова Ради Федерації Федеральних зборів Російської Федерації Валентина Матвієнко. Відповідаючи на запитання журналістів, чи надійдуть на Чорноморський флот нові кораблі, у зв’язку з тим, що «переговори про переозброєння флоту йдуть важко», Матвієнко сказала: «як ви знаєте, між Росією і Україною підписані міждержавні угоди про пролонгацію базування Чорноморського флоту у Севастополі до 2042 року, і, звичайно, це мається на увазі, що флот до 2042 року не може залишатися лише із старими кораблями і старим озброєнням».

Як додала Матвієнко, поки що сторони не знайшли взаємоприйнятних рішень, йде переговорний процес, який, за її словами, «власне, і не зупинявся». Голова Ради Федерації висловила упевненість, «що в рамках процесу ми досягнемо домовленостей, які влаштовуватимуть і російську, і українську сторони». Тому що, як продовжила Матвієнко, «сама логіка говорить про те, що в сучасному світі якщо ми не будемо встигати з модернізацією, переозброєнням армії і флоту, то тоді цей флот не виконуватиме ту місію, яка на нього покладається».

Матвієнко ще раз повторила: «Я упевнена, що ми досягнемо домовленостей, Чорноморський флот буде найсучаснішим, наймогутнішим, найсильнішим, і разом з Військово-морськими Силами України виконуватиме ту відповідальну місію із збереження миру і стабільності в даному регіоні».

У лютому 2013 року Росія повідомила українську сторону про наміри модернізувати Чорноморський флот, який розташований у Криму. Тоді міністр оборони України Олександр Лебедєв зазначив, що цей процес може розпочатись за наявності погоджень між Києвом і Москвою на законодавчому рівні.
XS
SM
MD
LG