Доступність посилання

ТОП новини

Україна чекає від Росії конкретних дій з деескалації конфлікту на Донбасі – МЗС


Київ вимагає від Росії конкретних дій з деескалації конфлікту на сході України, які Москва задекларувала напередодні, на берлінській зустрічі міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, Росії й України. Відповідну заяву МЗС України оприлюднив сьогодні заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

«У Берліні домовлено про зустріч тристоронньої контактної групи, яка має відбутись не пізніше 5 липня. Тож ми очікуємо реальних кроків Росії для впливу на терористів і бандитів, і дій задля відновлення безпеки кордону. Цьому сприятиме присутність українських прикордонників на КПП «Гуково» і «Донецьк», на російській території. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ здійснюватиме спостереження за перемир’ям, а якщо його буде досягнуто – за роззброєнням терористів», – наголосив Лубківський.

Якщо Росія припинить «зухвалу підтримку терористів» і виконає обіцяні зобов’язання, тоді буде мир, наголосив Лубківський.

На переговорах 2 липня у Берліні очільники МЗС Німеччини, Росії, Франції, України погодили пакет заходів, необхідних для продовження режиму припинення вогню на Донбасі.

У спільній заяві, зробленій після зустрічі, вони наголосили на необхідності відновити переговори тристоронньої робочої групи зі врегулювання ситуації на сході України не пізніше 5 липня. Сторони також вирішили, що за дотриманням двостороннього перемир’я має спостерігати ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG