Доступність посилання

ТОП новини

Меркель вимагає від Путіна припинити потік озброєнь і військовиків в Україну


(архівне фото)

Канцлер Німеччини Анґела Меркель у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним закликала його сьогодні покласти край потокові озброєнь, військових радників і озброєних людей через кордон в Україну.

Меркель закликала Путіна зробити внесок у деескалацію становища на Сході України, щоб можна було якнайшвидше домовитися про припинення вогню в регіоні, повідомив її речник Штеффен Зайберт.

Співрозмовники також висловили сподівання, що конвої з гуманітарною допомогою якнайшвидше дістануться до своєї мети, щоб полегшити страждання людей на місцях, мовиться у повідомленні.

Крім того, повідомила прес-служба канцлера, вона говорила по телефону і з президентом України Петром Порошенком, теж на тему становища в Україні, особливо навколо російського «гуманітарного конвою».

Як мовиться в повідомленні, у цих розмовах Меркель висловила глибоке занепокоєння, що конвой увійшов в Україну без її згоди, без супроводу Міжнародного Червоного Хреста і значною мірою без прикордонного контролю і що Росія схвалила цю останню ескалацію вже й так напруженого становища. Крім того, вона високо оцінила стриману позицію України й наголосила, що так само до людей має дістатися й раніше направлена українська гуманітарна допомога, яку заблокували сепаратисти.

Раніше сьогодні свою версію розмови Путіна й Меркель оприлюднив Кремль. За повідомленням із Москви, вони обговорювали кроки для сприяння якнайшвидшому припиненню бойових дій, але в ньому не згадано, що для цього, на думку Берліна, має зробити Росія.

Натомість, написала прес-служба Путіна, співрозмовники висловили «серйозну стурбованість ескалацією силової операції київської влади в Донецькій і Луганській областях, яка веде до нових жертв серед мирного населення».

Крім того, за версією Кремля, Путін заявив Меркель, що було вирішено ввести російський «гуманітарний конвой» до України через «відверті зволікання з боку Києва», бо «подальше зволікання було б неприпустиме».

Сьогодні Росія ввела свій «гуманітарний конвой» без оформлення українськими митними і прикордонними органами більшості його автомашин, без згоди Києва і без супроводу Червоного Хреста, на порушення раніше досягнених міжнародних домовленостей. В Україні і в світі висловили різку критику цього порушення Росією міжнародного права.

Завтра Меркель має прибути до Києва для зустрічей із керівництвом України як вияв підтримки.

Наступного тижня у Мінську планується міжнародна зустріч представників Європейського союзу, України і Митного союзу, а також пряма зустріч президентів України і Росії Петра Порошенка і Володимира Путіна.

XS
SM
MD
LG