Доступність посилання

ТОП новини

МЗС засуджує порушення Росією прав Савченко, до якої не допустили сестру


Надія Савченко у суді в Росії, архівне фото

Міністерство закордонних справ заявило сьогодні, що вважає цілком безпідставною і спрямованою на тиск на Надію Савченко відмову впустити до Росії сестру утримуваної там за ґратами української льотчиці Віру Савченко.

Ідеться про грубі і демонстративні порушення процесуальних прав Савченко, нехтування загальнолюдських потреб, мовиться в заяві.

Через це міністерство доручило посольству України в Москві направити Росії ноту.

За повідомленням МЗС, сьогодні під час проходження паспортного контролю в московському аеропорту «Домодєдово» Вірі Савченко, сестрі незаконно утримуваної в Росію громадянки України Надії Савченко, вручили повідомлення про заборону в’їзду до Росії до 31 грудня цього року через «необхідність забезпечення обороноздатності або безпеки держави, або громадського порядку, або захисту населення». Віра Савченко прибула до Москви разом з українським адвокатом своєї сестри. Працівники посольства України надали Вірі Савченко сприяння в поверненні й узяли від неї речі для Надії Савченко.

Український адвокат Надії Савченко залишився в Москві і має намір провести зустріч у Слідчому комітеті Росії, а також відвідати утримувану в СІЗО, мовиться в повідомленні.

Сьогодні ж у Москві один із російських адвокатів українки Микола Полозов, зустрівшись із Надією Савченко, повідомив, що вона назвала прізвища ще двох осіб, які брали участь у її викраденні. «Це – такий собі бізнесмен Карякін і Володимир Громов», – написав він у твітері.

Учасники соцмереж звернули увагу, що імена, названі Савченко, мають двоє з ватажків угруповання «ЛНР» – Олексій Карякін, який називає себе «головою парламенту», та Володимир Громов, так званий «начальник контррозвідки», який відповідає, зокрема, за катування затриманих.

Раніше прокуратура Києва оголосила підозру у викраденні Савченко ще двом ватажкам «ЛНР» – Ігореві Плотницькому й Олександрові Попову.

У Росії українську льотчицю-офіцера, яка брала участь в АТО як доброволець, звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів. Крім того, наприкінці жовтня стало відомо, що проти Савченко хочуть відкрити ще одну справу – за «незаконний перетин кордону». Захист Савченко каже, що має докази, що Надію викрали і перевезли через кордон силою і що журналісти загинули вже після того, як українку взяли в полон, тож вона не може бути причетною до цього.

XS
SM
MD
LG