Доступність посилання

ТОП новини

Росія не випрошуватиме «Містраля» у Франції – Чижов


Вертольотоносець типу «Містраль»

Росія не випрошуватиме у Франції вертольотоносця «Містраль», якщо та вирішить не передавати його. Про це заявив представник Росії в Європейському союзу Володимир Чижов в інтерв’ю «Інтерфакс» у вівторок, 25 листопада.

«Ми випрошувати не будемо: так – так, ні – ні. Ми ж горда країна, велика держава. Зрештою, жили ми без «Містралів» і проживемо. Тим більше, що ми тепер прекрасно знаємо, як вони робляться» – зазначив Чижов.

Раніше у вівторок заступник міністра оборони Росії Юрій Борисов заявив, що Москва подаватиме до суду, якщо Франція не поставить їй вертольотоносця.

«Якщо не віддадуть, будемо судитися і виставляти штрафні санкції. Поведінка російської сторони строго регламентована підписаним контрактом», – сказав Борисов в інтерв’ю «ТАСС».

У заяві Єлисейського палацу, опублікованій у вівторок, 25 листопада, йдеться, що Франція вирішила відкласти заплановану поставку Росії вертольотоносця «Містраль» у зв’язку з кризою на сході України.

Раніше 25 листопада з заявою, що умови передачі «Містраля» Росії ще не виконані, виступив міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс.

Такими умовами мало б бути повне виконання Росією Мінських домовленостей щодо врегулювання в частині сходу України.

При цьому Франція не відмовилася остаточно від передачі корабля, її посадовці висловлюють сподівання, що це все ж буде можливо. У Франції перебуває російський екіпаж, який пройшов на кораблі навчання, щоб перевести його до Росії.

У середині листопада в Росії пригрозили Франції «серйозними наслідками» в разі, якщо Париж не передасть корабель до кінця місяця. Первісний термін передачі за контрактом, укладеним іще 2011 року, збіг 14 листопада.

Сума контракту на будівництво двох таких кораблів для Росії становить 1 мільярд 120 мільйонів євро.

Ударні десантні вертольотоносці класу «Містраль», чи, за французькою класифікацією, командно-штурмові кораблі здатні нести 16 вертольотів, 4 десантні судна, 40 танків або до 70 бойових машин, із яких 13 танків, а також 450 бійців. Крім того, на кораблі є шпиталь майже на 60 місць. Можливість передачі Росії таких кораблів викликає великі застереження в сусідів Росії, членів ЄС і НАТО – Польщі і трьох країн Балтії, а також у США.

XS
SM
MD
LG