Доступність посилання

ТОП новини
24 січня 2021, Київ 08:59

В МЗС не вбачають «конфузу» у вимозі Порошенка закрити кордон із Росією


Бійці чеченського батальйону «Смерть» на Донбасі визнають, що вони – російські солдати й офіцери-«спецназівці» з великим стажем і досвідом, але називають себе «добровольцями»

У Міністерстві закордонних справ України зі здивуванням сприйняли заяву МЗС Росії, в якій російська сторона називає «конфузом» вимогу президента Петра Порошенка до Росії закрити неконтрольовані ділянки кордону, заявив сьогодні речник МЗС України Євген Перебийніс.

«Складно зрозуміти, що саме у вимозі України закрити неконтрольовані офіційним Києвом ділянки україно-російського кордону в Донецькій і Луганській областях викликає у російської сторони «конфуз». Адже ця вимога чітко прописана в Мінських домовленостях», – сказав він агентству «Інтерфакс-Україна».

Перебийніс із жалем констатував, що російська сторона і далі категорично відмовляється вдаватися у зв’язку з цим до якихось конкретних кроків.

«Конфуз швидше викликає те, що через ці ділянки кордону в Україну з Росії продовжується потік важкої військової техніки, зброї та особового складу Збройних сил Росії, а у зворотний бік – загиблих російських військовослужбовців, – сказав речник.

Раніше сьогодні речник МЗС Росії Олександр Лукашевич заявляв, що вимогу Петра Порошенка до Росії закрити кордон між двома державами і вивести з України російські війська «викликають нерозуміння і конфуз».

Представник Росії продовжував стверджувати, що російських військ в Україні немає, тому й «виводити нічого».

Він також заявляв, що кордон із російського боку «абсолютно забезпечений» тим, що у двох його точках із сотень кілометрів неконтрольованої ділянки – російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» – перебувають спостерігачі ОБСЄ, а Україна має домовлятися про контроль, як сказав речник, «із керівництвом Донецької і Луганської областей».

Уранці Порошенко, перебуваючи в Австралії, закликав Росію закрити російсько-український кордон і вивести з України свої війська, що, на його думку, сприятиме встановленню миру в регіоні в найкоротші терміни. «Я обіцяю, що якщо ви закриєте кордон, то протягом одного-двох-трьох тижнів в Україні запанують мир і стабільність», – сказав він.

Унаслідок збройного конфлікту, розпаленого проросійськими сепаратистами в частині сходу України, уряд оголосив закритими непідконтрольні пункти пропуску на кордоні з Росією; Росія за міждержавними угодами мала зробити те саме, але на порушення цих угод кордон із захопленими сепаратистами територіями лишається відкритим.

Мінський протокол від 5 вересня, який підписав і представник Росії, вимагає, зокрема, забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні і верифікацію з боку ОБСЄ і вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців із території України. Україна і Захід звертають увагу, що Росія досі не почала виконувати ці й інші пункти Мінських домовленостей.

Крім того, Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні регулярних військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає, визнаючи тільки наявність на Донбасі «добровольців» із Росії, але доказів своїм словам не надає.

Дивитись коментарі (1)

Recommended

XS
SM
MD
LG