Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» підтверджує отримання від «Нафтогазу» 1,65 мільярда доларів газового боргу


«Газпром» підтверджує отримання від України платежу у розмірі 1,65 мільярда доларів у якості сплати боргу за отриманий і неоплачений газ. Про це у вівторок, 24 грудня, повідомив речник російського монополіста Сергій Купріянов.

«При цьому слід розуміти, що питання з передоплатою за постачання у січні, безумовно, залишається відкритим. Ціна буде підрахована ближче до останніх чисел грудня», – зазначив Купріянов.

23 грудня «Нафтогаз» повідомив, що перерахував «Газпрому» 1,65 мільярда доларів боргу.

Згідно з домовленостями, досягненими за посередництва Європейської комісії у Брюсселі 30 жовтня, Україна і Росія дійшли згоди про відновлення поставок російського газу Києву в зимовий період на умовах передоплати, а також узгодили їхні тимчасові умови до березня наступного року включно. Домовленості передбачають, що українська сторона має до кінця року сплатити російській стороні борг у 3 мільярди 100 мільйонів доларів. При цьому умовою початку постачання газу є сплата першої частини цього боргу на суму в 1 мільярд 450 мільйонів доларів, а також передоплати за газ, який Україна хоче купити.

4 листопада «Нафтогаз» перерахував «Газпромові» 1 мільярд 450 мільйонів доларів у рахунок оплати поставлених і несплачених раніше обсягів газу.

Росія повністю припинила постачання газу в Україну в червні, заявляючи про борг у 5 мільярдів 300 мільйонів доларів. Із того часу велися переговори про його відновлення у тристоронньому форматі Україна – ЄС – Росія. Тим часом українська сторона оскаржила російські претензії і виставила власні претензії до контрактів із «Газпромом» у трибуналі при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.

XS
SM
MD
LG