Доступність посилання

ТОП новини

Україна «шокована» нападом на Charlie Hebdo – МЗС


Україна «шокована» нападом на редакцію паризького журналу Charlie Hebdo, внаслідок чого загинули журналісти і поліцейські. Про це йдеться у заяві українського МЗС.

«Особливе обурення викликає те, що цей злочин був здійснений проти журналістів. Свобода слова – один із наріжних каменів демократії – ні за яких умов не може ставитись під сумнів. Так само будь-які погляди журналістів не можуть бути причиною переслідувань і, тим більше, фізичних розправ», – мовиться у заяві.

В МЗС України висловлюють сподівання, що «виконавці і замовники цього жахливого злочину будуть притягнуті до відповідальності і понесуть заслужене покарання» і закликають міжнародне співтовариство об’єднати зусилля у боротьбі з тероризмом.

Низка світових лідерів і правозахисних медіа-організації засудили «варварський» напад на паризький тижневик Charlie Hebdo. Вони назвали його актом тероризму і атакою на свободу слова.

У середу, 7 січня, у результаті нападу на редакцію Charlie Hebdo було вбито 12 людей, ще 11 були поранені.

Поліція повідомляє, що очевидці розповідають, що нападники викрикували фрази «ми помстилися за пророка» і «Аллагу акбар» (Аллах великий).

Прихильники «Ісламської держави» та інших джигадистських угруповань на сайтах повідомляють, що беруть відповідальність за напад.

Між тим лідери мусульманської спільноти у Франції засудили напад.

«Цей варварський напад також є атакою проти демократії та свободи преси», – йдеться у заяві Ради мусульман Франції.

Сатиричний тижневик Charlie Hebdo отримав свою популярність у 2006 році, коли передрукував карикатури на пророка Мухаммеда, які вперше з’явилися у датській газеті Jyllands-Posten і викликали хвилю протестів у мусульманському світі.

XS
SM
MD
LG