Доступність посилання

ТОП новини

Сепаратисти заявляють, що захопили термінал Донецького аеропорту


Донецький аеропорт, 12 листопада 2014 року

Проросійські сепаратисти заявляють, що захопили термінал аеропорту у Донецьку під час запеклих боїв з українськими військовими у четвер, 15 січня.

Кореспондент агенції Associated Press, своєю чергою, повідомив, що бачив прапор сепаратистів над будівлею аеропорту у час, коли тривав бій.

Між тим українські військові заявляють, що вони і надалі контролюють Донецький аеропорт.

Попри те, що бойовики контролюють більшу частину Донецька, українські військові упродовж місяців утримують контроль над аеропортом. Під час боїв за нього було зруйновано багато будівель та інфраструктури.

14 січня Державний департамент США заявив, що посилення боїв навколо Донецького аеропорту було «тотальним порушенням зобов’язань, взятих на себе сепаратистами, яких підтримує Росія».

Упродовж останніх днів позиції українських військових у Донецькому аеропорту обстрілювали бойовики. Зокрема спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні заявляла про збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, більшість із яких локалізована в районі Донецького аеропорту.

Від 9 грудня 2014 року на Донбасі був оголошений черговий «режим тиші», проте обстріли відбуваються і надалі. Українські силовики і проросійські бойовики звинувачують одне одного у порушенні перемир’я.

XS
SM
MD
LG