Доступність посилання

ТОП новини

Учасники зустрічі Тристоронньої контактної групи збираються в Мінську


Представники сепаратистів прибули до Мінська ще у п’ятницю, 30 січня, але не узгодили свій приїзд із Тристоронньою контактною групою

До столиці Білорусі Мінська для участі в зустрічі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання в частині сходу України в суботу прибули її учасники, а також представники сепаратистів.

За повідомленнями, в Мінську перебувають від Організації з безпеки і співпраці в Європі спеціальний представник голови ОБСЄ Гайді Тальявіні, від України колишній президент Леонід Кучма, від Росії посол у Києві Михайло Зурабов. Сепаратистів представляють «уповноважені представники» збройних угруповань «ДНР» і «ЛНР».

Але наразі ще не відомо, чи відбудеться сама зустріч. Україна й ОБСЄ заявляли, що вона матиме сенс тільки в разі, якщо від сепаратистів прибудуть особисто ватажки цих угруповань, які й підписували Мінські домовленості у вересні минулого року.

У п’ятницю ввечері в ОБСЄ заявили, що до зустрічі підготований документ із переліком конкретних кроків із метою досягти таких результатів, як обов’язкову для виконання домовленість про негайне припинення вогню і відведення важких озброєнь від лінії контакту, узгодженої Мінським меморандумом 19 вересня, безперешкодне постачання гуманітарної допомоги до потерпілих регіонів Донецької й Луганської областей, а також відчутний поступ у звільненні затриманих.

У п’ятницю представники угруповань «ДНР» і «ЛНР» прибули до Мінська без узгодження з учасниками Тристоронньої контактної групи й заявили, що планована на цей день зустріч переноситься, бо, мовляв, на неї не прибули представники України. Тим часом у Києві повідомляли, що дата зустрічі ще остаточно не визначена – зокрема, тому, що Україна, як і ОБСЄ, наполягають на прибутті особисто ватажків угруповань «ДНР» і «ЛНР», які у вересні минулого року підписували Мінські домовленості.

Спеціальний представник голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Гайді Тальявіні наголосила у п’ятницю, що її представники перебувають у Мінську ще від ранку в четвер, щоб підготувати зустріч групи з представниками окремих регіонів Донецької й Луганської областей, але їхні намагання зв’язатися з ними не мали успіху.

Сепаратисти заявляють, що не вважають себе зобов’язаними Мінськими домовленостями і вже підготували нові власні документи на заміну їх, зокрема, з визначенням лінії контакту сторін на нинішній час, із урахуванням територіальних здобутків бойовиків за час, коли українські війська вважали себе зобов’язаними перемир’ям і часто відступали, не відповідаючи на напади. Україна повторює, що визнає тільки самі Мінські домовленості, які, серед іншого, зафіксували лінію контакту станом на 19 вересня минулого року.

Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG