Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина збільшує воєнну допомогу курдам в Іраку


Бійці «пешмерґи» у спільному патрулі з армією Іраку біля міста Кіркука на півночі країни, в місцевості, щойно визволеній від «Ісламської держави», фото 2 лютого 2015 року

Міністерство оборони Німеччини заявило сьогодні, що розширює постачання зброї збройним формуванням «пешмерґа» курдської автономії на півночі Іраку, які воюють проти ісламістського збройного угруповання «Ісламська держава».

Нова допомога на суму у 13 мільйонів євро складається, зокрема, з протитанкових ракетних систем Milan – їх нададуть іще 30 пускових установок і 500 ракет, – а також із понад 200 ручних реактивних протитанкових гранатометів, 4 тисяч автоматів і 10 бронетранспортерів Dingo.

Про нову допомогу оголосили в Берліні після зустрічі канцлера Німеччини Анґели Меркель і прем’єр-міністра Іраку Хайдара аль-Абаді.

Минулого року Німеччина вже надала курдським бійцям, які діють окремо від урядової армії Іраку, але озброєні значно гірше, воєнної допомоги на 70 мільйонів євро для боротьби з «Ісламською державою». Крім того, допомогу іракським курдам озброєннями надали й інші країни-члени Європейського союзу.

Стосовно конфлікту в частині сходу України Німеччина, як і більшість країн ЄС, твердо заявляють, що постачання Україні летальних озброєнь неприпустиме, а конфлікт не має воєнного вирішення і має бути вирішений тільки дипломатичним чином.

XS
SM
MD
LG