Доступність посилання

ТОП новини

Дискусії щодо продовження санкцій проти Росії тривають, рішення буде ближче до липня – Коціянчич


(©Shutterstock)

Питання продовження санкцій щодо Росії після липня 2015 року буде розглядатися на рівні Європейської ради. Водночас рішення, чи їх продовжувати, ухвалюватиметься ближче до закінчення терміну їхньої дії, а не в найближчий час. Про це заявила речниця верховного представника ЄС із закордонних справ Майя Коціянчич.

«Ми продовжимо дискусії, що вже почалися на рівні міністрів закордонних справ під час їхньої неформальної зустрічі в Ризі минулого тижня. Наступне обговорення питання продовження санкцій буде проведене на рівні Європейської ради. Як уже відзначав її президент Дональд Туск, це буде одна з головних тем на саміті Європейської ради 19–20 березня», – сказала Майя Коціянчич.

Тим часом французьке видання Libération пише, що наразі думки у ЄС щодо санкцій проти Росії розділилися. За інформацією цього видання, з-поміж країн, які можуть підтримати скасування санкцій уже в липні 2015-го, – Іспанія, Італія, Греція, Кіпр. А країни Балтії, Польща та Великобританія активно підтримують продовження обмежувальних заходів проти Росії.

Наприкінці січня 2015 року ЄС увалив політичне рішення продовжити до вересня дію індивідуальних санкцій, які були запроваджені до середини березня проти російських діячів та проросійських сепаратистів за дестабілізацію України.

Економічні санкції, запроваджені Євросоюзом проти Росії, діють наразі до липня цього року.

Наразі жоден із пунктів укладених 12 лютого нових Мінських домовленостей не виконується повністю. Українська сторона звинувачує сепаратистів у порушенні режиму припинення вогню, бойовики звинувачують у цьому українських військових.

XS
SM
MD
LG