Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 21:29

«За п’ять хвилин коаліція» не дійшла згоди з Гройсманом


Президент України Петро Порошенко (ліворуч) та прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк (архівне фото)

БПП і «Народному фронту» не вдалось оголосити про створення парламентської більшості до вечора понеділка, як вони сподівалися

Київ – Коаліція з двох найбільших фракцій парламенту може бути оформлена вже у вівторок, 12 квітня – про це заявили найбільші парламентські сили, «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт». Не виключили вони і призначення цього дня – або ж принаймні до кінця тижня – нового глави уряду. Однак на подальшій раді фракції БПП з’ясувалося, що до компромісу ще далеко – навіть зі, здавалося би, компромісною прем’єрською кандидатурою Володимира Гройсмана.

«Мені потрібно, щоби у новому уряді (якщо буде пропозиція коаліції мені очолити уряд) було реформістське ядро. А за мною на заржавіє – я вмію працювати 24 години на добу» – ще вдень Володимир Гройсман готувався «подавати реформаторів» до складу свого уряду, «уряду Гройсмана».

«Народний фронт» наполягав, щоб усі кадрові рішення були ухвалені вже у вівторок, 12 квітня. «Це кандидатура прем’єр-міністра, склад уряду, програма дій уряду і додаток до коаліційної угоди», – заявив голова фракції Максим Бурбак.

Але після вечірньої ради фракції БПП виявилось, що з ним не змогли домовитись про прем’єрську посаду. Фракція безрезультатно засідала допізна і розійшлась, запланувавши знову зустрітися о 9-й ранку.

«Узгодженого складу уряду немає, переговори тривають», – повідомив заступник голови фракції Олексій Гончаренко.

Президент Петро Порошенко напередодні сказав: він очікує, що прем’єром буде Володимир Гройсман і що коаліція відбудеться до кінця тижня; якщо результат не буде успішним – розпустить парламент.

Юрій Луценко (архівне фото)
Юрій Луценко (архівне фото)

Формально у коаліції зараз усе ще 222 голоси. Збільшити чисельність фракції можна лише на пленарному тижні через відповідне оголошення спікера. Однак голова фракції «Блоку Порошенка» Юрій Луценко заявив, що заяви ось-ось подадуть нові члени, й коаліція остаточно оформиться вже у вівторок.

«Процес формування коаліції завершиться найближчим часом. Нічого подібного з «тушкуванням», про яке згадують старожили парламенту, не відбувається. Позафракційні депутати коаліції стають фракційними депутатами коаліції», – сказав Луценко. Про те, хто саме уже написав заяви, Луценко говорити відмовився, пообіцявши повідомити це після вечірніх зборів БПП.

Увечері «Блок Порошенка» прийняв до себе трьох новобранців – Сергія Рудика, Юрія Бублика (пройшли до Верховної Ради від ВО «Свобода») і Андрія Немировського (раніше представник «Самопомочі»).

«Після того, як вчора Юрій Бойко (голова фракції «Опозиційний блок» – ред.) заявив, що «Опозиційний блок» вимагає позачергових виборів, я зрозумів, що це реальна загроза», – пояснив двома годинами раніше свою мотивацію позафракційний депутат Сергій Рудик, який на момент розмови рішення про вступ ще не ухвалив.

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

Голова фракції БПП Луценко тим часом твердить, що двері для Радикальної партії і «Батьківщини» в переговорах відкриті. Однак, аналітики вважають, що сенсу тепер вести переговори з цими силами для найбільших фракцій уже немає.

Політолог Володимир Фесенко припускає, що коаліція БПП – «Народний фронт» буде навіть міцнішою, ніж попередня.

Володимир Фесенко
Володимир Фесенко

«Тому що не буде внутрішньої опозиції, – пояснив він. – Звичайно, через деякий час можуть посилитися протиріччя, але і раніше дві великі фракції коаліції в більшості питань голосували солідарно. Думаю, і зараз вони будуть працювати спільно – хоча б тому, що обидвом не потрібні дострокові вибори».

Вже після оформлення коаліції та призначення нового уряду мають початись переговори про кандидатуру нового генпрокурора, заявив президент Порошенко. Однак голова президентської фракції Юрій Луценко, якого ЗМІ називали ймовірним кандидатом на цю посаду, сказав, що глава держави уже почав ці консультації.

На цю ж тему:

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG