Доступність посилання

Радіо Свобода Daily: про що говоритимуть і мовчатимуть Порошенко з Трампом


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Важлива зустріч

Зустріч президента України Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні вже погоджена, проте інтригою залишаються точна дата і теми обговорення. Джерела Радіо Свобода у дипломатичних колах повідомили, що зустріч президентів може відбутись уже наступного тижня.

Експерти прогнозують, що лідери держав торкнуться заяви держсекретаря США Рекса Тіллерсона про те, що Україна і Росія можуть шукати шляхи вирішення питання Донбасу в обхід Мінська. Важливо, що зустріч відбудеться на тлі остаточно затверджених Сенатом нових санкцій проти Росії. Яке значення матиме зустріч Порошенка та Трампа і яких результатів чекати українцям, читайте в матеріалі.

Путін «на лінії»

Карикатура російського художника Сергія Йолкіна
Карикатура російського художника Сергія Йолкіна

Поки українські дипломати налагоджують контакти з американською адміністрацією, російський президент Володимир Путін вирішив поспілкуватись із народом. Він провів 15-у «пряму лінію», яка тривала чотири години. Чимало його тез стосувалися України. Радіо Свобода зібрало головні:

«Не було б Криму, придумали б щось іще» – так виправдовував Путін західні санкції. Мовляв, справжньою їхньою метою була політика стримування Росії, як конкурента, а не реакція на дії Москви проти України. Крім того, Путін відзначив українського «націоналіста» – Віктора Медведчука.

А також відповів на цитування Петром Порошенком російського класика про «немиту Росію» словами класика літератури української – Тараса Шевченка: «Доборолась Україна до самого краю – гірше ляха свої діти її розпинають». Експерти проаналізували висловлювання Путіна в ефірі Радіо Свобода.

Путін радить Порошенку остерігатися «голубих... мундирів» у Європі (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

Далі коротко про важливе:

  • В ізоляторі знайшли повішеним підозрюваного в організації нападу у 2013 році на депутата Тетяну Чорновол Олега Нетребка. У прокуратурі повідомили, що ознак насильницької смерті на його тілі не виявлено.
  • Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд не підтримує запровадження декларації від звичайних українців.
  • Посол ЄС в Україні Юґ Мінґареллі головною проблемою України назвав те, що багато депутатів у Верховній Раді блокують реформи, захищаючи власні інтереси.
  • Адвокат одного з лідерів кримських татар Ахтема Чийгоза Микола Полозов закликав російську владу дозволити його підзахисному, який понад два роки перебуває в СІЗО, попрощатися з матір’ю, яка помирає від раку.
  • Український дует стрибунів у воду – Максим Долгов і Олександр Горшковозов – виграв «золото» на 10-метровій вишці на чемпіонаті Європи, який триває у Києві.

Києво-Печерська лавра: перебудова

Києво-Печерська лавра – одна із найбільших православних святинь України та надбання усього людства. Разом із Собором Святої Софії лавра є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО й охороняється міжнародними угодами. Будувати навіть на прилеглій території до лаври заборонено – діє мораторій. Але журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») виявили, що навіть на самій території заповідника і будують, і знищують пам’ятки архітектури. Все вказує на те, що роблять це самі представники лаврського монастиря, які віддавна користуються частиною історичного комплексу.

А тепер дві історії, які можна умовно назвати – «комунізація» і «декомунізація»:

  • Жителі російського Челябінська впевнені, що в 1930-х роках у шахтах на Золотій Гірці були розстріляні до 37 тисяч осіб. Але офіційно ці злочини влада не визнає. Результати розкопок шахт засекречені, а пам'ятник загиблим влада відмовляється ставити, заявляючи, що їй не зрозуміло, кому саме його ставити. Засекречене розслідування про масове поховання жертв репресій у шахтах у Росії у посиланні.

  • Музей монументальної пропаганди СРСР відкриють у Києві на ВДНГ. Цим ініціатори хочуть відзначити сторіччя російського жовтневого перевороту. Про український «ленінопад» читайте за лінком.
Литовський парк-музей під відкритим небом «Грутас», відкритий у 2001 році
Литовський парк-музей під відкритим небом «Грутас», відкритий у 2001 році

«Якби не Путін…»

Із торгового представника – в солдати, а потім – у фермери. Цей шлях пройшов за роки війни донеччанин Сергій Свириденко. Через проукраїнську позицію він змушений був виїхати з Донецька і тепер живе в будинку, який колись його сім’я купувала для заміського відпочинку. Відслужив на фронті, а тепер розводить кіз і свиней.

Тепер Свириденко віджартовується: завдяки Путіну – перетворився на фермера. Репортаж із Донбасу в останньому лінку на сьогодні.

Із будь-якої ситуації є вихід!

Ваше Радіо Свобода Daily

Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.

Проєкт Крим.Реалії

XS
SM
MD
LG