Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 11:31

США наближаються до втілення плану допомоги Україні, але можливість небезпечних наслідків декого тривожить


Українські вояки в Краматорську Донецької області, 24 грудня 2014 року

Пентагон і Державний департамент виступають на підтримку плану щодо надання Україні 47 мільйонів доларів для закупівлі американської зброї. В разі втілення – план може спровокувати Росію до подальших військових дій. Ресурси можна буде краще використати для модернізації Збройних сил України через оборонно-промисловий комплекс країни. Про це пише Бен Бримелоу в статті, опублікованій у виданні Business Insider.

Шанси на те, що Сполучені Штати будуть поставати летальну зброю Україні збільшилися минулого тижня, коли раднику з національної безпеки США генералу Герберту Макмастеру було представлено три варіанти того, як Вашингтон може це зробити.

Пентагон і Держдепартамент пропагують варіант, згідно з яким українському уряду було б дано грант на 47 мільйонів доларів для придбання «оборонної зброї» в американських компаній. Така зброя включає протитанкові ракетні системи «Джавелін», які Україна просила у минулому.

Хоча план може дати Україні доступ до передової зброї, яка діятиме ефективно на полі бою, надання Україні смертоносного озброєння може у найкращому випадку бути контрпродуктивним, у найгіршому – катастрофічним.

Україна вже тривалий час звертається до країн НАТО – зокрема до США – з проханням про надання їй зброї для застосування у війні проти підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі. Україна отримала нелетальну військову допомогу від США, проте поставок смертоносної оборонної зброї не було.

Президент України Петро Порошенко, виступаючи перед Конгресом США, заявив, що українські військові терміново потребують «більше військового устаткування як смертоносного, так і нелетального».

Однак не виключається, що надання Україні коштовного і передового американського озброєння може тільки посилити конфлікт, вважає Бримелоу.

Завдяки Мінським домовленостям війна на Донбасі зараз обмежена артилерійськими обстрілами та перестрілками. Повідомлень про масштабні наступальні операції армій, які хочуть захопити більше території, немає. У таких умовах навряд чи «Джавеліни» були б допоміжними.

Хоча постачання Україні такого озброєння може стримувати наступальні операції в майбутньому і допомогти у перестрілках на полі бою, більший ризик полягає у можливій відповіді Росії.

За словами командувача сухопутними військовими силами США в Європі генерал-лейтенанта Бена Годжеса, «якщо б американська політика змінилася і, наприклад, США надали Україні «Джавеліни», це, ймовірно, призвело б до збільшення кількості загиблих українців на полі бою. «Це не змінило б стратегічну ситуацію в позитивному напрямку, оскільки росіяни подвоїли б свої зусилля, ми б бачили більше насильства, більше смертей, більше руїн», – пише Бримелоу.

Автор зазначає, що відправка зброї США в Україну ймовірно викличе негайну і потужну відповідь з боку російських військових сил, ще до ефективного застосування її на полі бою.

Росія неодноразово була готовою відправити свої війська в Україну. Як зазначають українські та західні чиновники, Росія проводили артилерійські операції через кордон ще на початку 2014 року, а в серпні вдалася до прямого військового втручання, по суті знищуючи весь прогрес, досягнутий українськими військовими у регіоні.

Серед інших проблем, автор також вказує на корупції в Україні. Крім створення нестачі припасів для Збройних сил України, це може призвести до того, що американська техніка опиниться в руках супротивника.

У будь-якому випадку Україна сама має масштабну оборонну промисловість, яка спроможна виробляти зброю, необхідну для українських військових, які воюють проти бойовиків.

Проблема полягає в тому, що українська оборонна промисловість зосереджена не на внутрішньому ринку, а на експорті. Крім цього, Україна просто не може собі дозволити на модернізацію війська до рівня ефективних стандартів.

Пропозиція щодо надання Україні 47 мільйонів доларів навряд чи буде ухвалена під час майже двотижневого турне президента США Дональда Трампа країнами Азії. Відсутність Трампа у Вашингтоні може дати генералу Макмастеру та іншим радникам Білого дому більше часу розглянути можливі наслідки надання зброї Україні.

Бен Бримелоу закінчує свою статтю словами співробітника Центру імені Вудро Вільсона Майкла Кофмана: «Порожні сигнали чи кілька ракет не здобудуть перемоги над таким суперником, і це також нерозумний спосіб допомогти Україні».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG