Впливова американська консервативна недержавна організація Judicial Watch звернулась із позовом проти Державного департаменту США, вимагаючи оприлюднення усіх документів, пов'язаних американською лобістською компанією Podesta Group Inc. та European Centre for a Modern Ukraine («Європейський центр сучасної України»), яка виступала як ланка у піар- та лобістських зусиллях Віктора Януковича та Партії регіонів на Заході. Про це йдеться у офіційній заяві Judicial Watch. Як писало видання «Українська правда», Podesta Group та інша американська лобістська компанія Mercury Public Affairs «за підтримку Януковича в середовищі американських політиків та лідерів думок отримали 2 мільйони доларів з офшорних рахунків на Кіпрі і Гренадинах, які «пов’язані з компаніями, що належали Манафорту-Ґейтсу».
Організація Judicial Watch вимагає доступу до документів на основі закону США про свободу інформації після того, як Державний департамент не відповів на запит Judicial Watch у визначений термін.
Президент організації Тім Фіттон прямо заявив, що Judicial Watch прагне з’ясувати, чи обставини роботи Podesta Group заслуговують на таку ж увагу з боку американської правоохоронної системи, як робота колишнього очільника виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. Проти останнього у США було висунуто офіційні звинувачення.
Ми хочемо дізнатись, чи Роберт Мюллер поставився до команди Трампа більш прискіпливо, ніж до команди Клінтон. Розслідування Мюллера є підозрілим, бо має чіткий партійний ухилТім Фіттон
«Ви можете пригадати, що Podesta Group пов’язана із Полом Манафортом, проти якого слідство на чолі зі спеціальним прокурором Мюллером (розслідує обставини втручання Росії у вибори у США – ред.) висунуло офіційні звинувачення. Манафорта пов’язують із Трампом, а родину Подест (Джон Подеста був очільником штабу Клінтон у ході виборчої кампанії 2016 року, а до того був радником Барака Обами, його брат безперервно працював у Podesta Group – ред.)? Ми хочемо дізнатись, чи Роберт Мюллер поставився до команди Трампа більш прискіпливо, ніж до команди Клінтон. Розслідування Мюллера є підозрілим, бо має чіткий партійний ухил (критики закидають Мюллеру прихильність до Клінтон, демократів – ред.). Саме тому Judicial Watch позиваються проти Державного департаменту США, щоб дізнатись правду про роботу Podesta Group з Державним департаментом часів Барака Обами», – заявив Фіттон у відеозверненні.
Первинний запит Judicial Watch до Держдепу містив такі вимоги:
· Надати всі записи про комунікацію між співробітниками, посадовими особами або представниками Держдепартаменту та будь-яким представником, співробітником чи власником Podesta Group, Inc.
· Надати всі записи, пов’язані з будь-якими зустрічами, телефонними розмовами між будь-яким посадовцем, представником чи співробітником Державного департаменту та будь-яким власником, співробітником чи представником Podesta Group, Inc.
· Надати всі документи, які стосуються «Європейського центру сучасної України».
· Цей запит відповідно до закону США про свободу інформації (FOIA) покриває часовий проміжок від 1 січня 2012 року до сьогодення.
FACEBOOK КОМЕНТАРІ