Доступність посилання

ТОП новини
21 Березень 2019, Київ 14:18

Брюссель незадоволений тим, що Київ саботує боротьбу з корупцією


Голова НАБУ Артем Ситник і генеральний прокурор України Юрій Луценко на спільній прес-конференції. Київ, 18 серпня 2016 року (ілюстраційне фото)

(Рубрика «Точка зору»)

Невідомо, якого ефекту бажав досягти генеральний прокурор України Юрій Луценко із претензіями до слідчих НАБУ і демонстрацією їхніх фотографій, але він викликав шквал критики не лише в Україні. У Брюсселі, який був одним із натхненників і спонсорів антикорупційних інституцій України – луснув терпець.

5 грудня увечері на офіційному сайті Євросоюзу з’явилася заява речниці зовнішньополітичної служби Євросоюзу Майї Коціянчич, в якій вже в першому реченні чорним по білому зазначено, що саме боротьба з корупцією є ключовим елементом розвитку стосунків України та ЄС. А публічне оприлюднення розслідувань НАБУ генпрокурором ослабляє можливості і Національного антикорупційного бюро України і підриває довіру суспільства.

Коротка заява – це лише увертюра до низки серйозних претензій, які українська сторона почує вже у п’ятницю, 8 грудня, під час засідання Ради асоціації Україна-ЄС. Йтиметься про необхідність забезпечення перевірки електронного декларування, безперебійної роботи НАБУ, нарешті запуску антикорупційного незалежного суду і всього того, що Київ обіцяв зробити і чому так опирається сьогодні.

Брюссель давно незадоволений перебігом реформ в Україні, про що українська сторона знає. Де-факто, можна говорити не просто про охолодження стосунків, а про перші «санкції» з боку Брюсселя. Наприклад, скасування траншу макрофінансової допомоги в 600 мільйонів євро день в день співпала із самітом «Східного партнерства» 24 листопада і приїздом Петра Порошенка. Причина все та ж – недостатня і непослідовна робота по боротьбі з корупцією.

Тут варто згадати низку матеріалів в західній пресі про корупційні схеми оточення президента України, які не сприяють позитивному іміджу Києва. Так що, якби Брюссель заплющував очі на такі статті – у мешканців Євросоюзу могли б виникнути логічні запитання – а чому під час кризи платники податків ЄС повинні фінансувати корумповану українську владу?

Софія Гордієнко – журналіст

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG