Доступність посилання

ТОП новини
01 жовтня 2020, Київ 03:35

10 прикладів, як штучний інтелект може змінити ваш спосіб життя


Штучний інтелект останнім часом привертає дедалі більше уваги, і, якщо вірити Біллу Гейтсу, з-поміж усіх сучасних інновацій саме ця має найбільший потенціал змінити наше життя: зробити його «продуктивнішим, ефективнішим та загалом легшим».

Науковці попереджають, що вже дуже скоро люди кардинально змінять свою уяву про можливості технологій, а Радіо Свобода тим часом, спираючись на основні тенденції сьогодення, зібрали десять поширених передбачень щодо цих технологій.

1. Майбутні лікарі, ймовірно, не будуть людьми

Штучний інтелект вже сьогодні почав потрапляти в лікарські кабінети, а отже, це лише питання часу, коли він стане там звичайним явищем, переконані експерти. «Від потужних діагностичних алгоритмів до точно налаштованих хірургічних роботів ця технологія робить свою присутність надзвичайно видимою у всіх медичних сферах», – йдеться в публікації Futurism.

Робот-хірург, ілюстративне фото
Робот-хірург, ілюстративне фото

Штучний інтелект досить добре справляється з діагностикою хвороб

Наразі штучний інтелект досить добре справляється з діагностикою хвороб: дослідники в шпиталі імені Джона Редкліффа в Оксфорді розробили таку систему діагностики, яка у 80% випадків краще за медиків виявляє хворобу серця, а в Гарвардському університеті вчені навчили «розумний мікроскоп» бачити небезпечні інфекції в крові. В минулорічному дослідженні штучному інтелекту вдалося швидше діагностувати метастатичний рак молочної залози, ніж радіологам, йдеться у статті.

Штучний інтелект також проявив здатність визначати ризик розвитку захворювань, пов’язаних із віком, таких як рак і серцеві захворювання, повідомляє The Daily Mail.

2. Люди матимуть персональних роботів-асистентів

Такі компанії, як Google, Amazon та Microsoft, вже сьогодні пропонують своїх домашніх асистентів, які мають служити виконувачами функцій домашніх справ: через систему звукового контролю вони вміють вмикати світло, вентиляційну систему чи музику, а також скласти ваш розклад, повідомити про ситуацію із заторами, ввести в курс останніх світових новин або ж порадити найближчий ресторан на ваш смак.

Домашній асистент White Amazon Echo Plus, Alexa
Домашній асистент White Amazon Echo Plus, Alexa

​На Заході люди все більше купують таких домашніх асистентів, а із подальшим розвитком технології вони стануть не лише більш доступними та здатними виконувати складніші функції, але й зможуть знаходитися з користувачем на постійній основі.

3. Технологія розпізнавання обличчя стане новою кредитною карткою

Голова Orange Silicon Valley Джордж Нейхон вважає, що завдяки сучасному розвитку штучного інтелекту новими кредитними картками стане ніщо інше як обличчя людини, йдеться в статті CNBC.

Я бачу найближче майбутнє, коли людям більше не доведеться стояти в черзі в магазині

«Розпізнавання обличчя вже сьогодні повністю змінює безпекові системи, запроваджуючи біометричні можливості. Беручи до уваги те, як технології поєднуються із роздрібною торгівлею, як, наприклад, у Amazon та Whole Foods, я бачу найближче майбутнє, коли людям більше не доведеться стояти в черзі в магазині», – зауважив Нейхон.

Розпізнавання обличчя на iPhone
Розпізнавання обличчя на iPhone

4. Роботи вже «звільняють» людей

Нещодавній звіт McKinsey попереджає, що вже до 2030 року від 400 до 800 мільйонів людей по всьому світу можуть втратити свої робочі місця через автоматизацію. В групі ризику – продавці, рецепціоністи, охоронці, тощо. А висновки іншого дослідження зазначають, що вже до 2024 року штучний інтелект перевищить здібності перекладачів іноземних мов, до 2026 року він буде здатний самостійно писати твори для школярів, до 2027 року сам керуватиме вантажівкою.

А ви знаєте, хто не відповідає на телефон о третій ранку? Людина.

Та насправді автоматизація вже набирає обертів, а компанії дедалі більше інвестують в у технології з метою замінити, наприклад, продавців, йдеться в Forbes. Адміністративних працівників також замінять: «Ви знаєте, хто відповідає на телефон о третій ранку? Робот. А ви знаєте, хто не відповідає на телефон о третій ранку? Людина», – зауважує автор.

Пакистан – робот розносить їжу в ресторані
Пакистан – робот розносить їжу в ресторані

Роботи швидші, ефективніші та дешевші за людей. Їм не треба відпочивати, в них немає родин, вони здатні працювати 24 години на добу, і саме тому їх вже сьогодні почали використовувати, наприклад, в сфері харчування.

5. Білл Гейтс: штучний інтелект зробить відпустки довшими

Ситуації із заміною робочих місць штучним інтелектом не зрадіють мільйони людей, та «батько» компанії Microsoft Білл Гейтс заспокоює: штучний інтелект насправді означатиме довшу відпустку.

Більше вільного часу – це ж не страшна річ

«Ми однозначно зможемо очікувати на довшу відпустку», – зазначив Гейтс на Всесвітньому економічному форумі. «Метою людства є не лише сидіти за прилавком і продавати речі. Більше вільного часу – це ж не страшна річ», – цитує Ґейтса CNBC.

В інтерв’ю для Time підприємець заявив, що з-поміж усіх сучасних інновацій саме штучний інтелект має найбільший потенціал змінити наші життя: зробити їх «продуктивнішими, ефективнішими та загалом легшими».

Білл Ґейтс та робот
Білл Ґейтс та робот

6. Кишенькові друзі – чатботи набувають популярності

Незважаючи на те, що чатботи все ще мають багато недоліків, їхнє запровадження набуває дедалі ширшої популярності. Багато хто розробляє їх для різних цілей: наприклад, чатботи використовує веб-сайт для пошуку авіаквитків Scyscanner або соціальна мережа Facebook, яка, попри численні невдачі, наразі тестує новий підхід у розробці чатботу. Метою корпорації є навчити програму говорити, як людина, повідомляє видання The Economic Times.

Такі технології поки що перебувають на початковій стадії розробки, але вже з’являються досить унікальні програми. Наприклад, відносно новий чатбот Replika, метою якого є стати вашим найкращим другом, в процесі «спілкування» вивчає свого співбесідника, а згодом намагається йому усіляко допомогти покращити настрій.

Ілюстративне зображення
Ілюстративне зображення

Хоча й поки що співбесіду із цим ботом складно дійсно прирівняти до діалогу зі справжньою людиною, у майбутньому, коли розвиток штучного інтелекту досягне нових рівнів, цей діалог, можливо, стане набагато більш значущим.

7. Квартири та цілі міста стануть «розумними»

Сучасний інтернет вже сьогодні пов’язує між собою мільйони пристроїв, серед яких не тільки комп’ютери та смартфони, але й будь-який гаджет. Набуває поширення так званий «інтернет речей» – концепція поєднання будь-якого пристрою з інтернетом та один з одним. Сьогодні, наприклад, вже існує безліч термостатів, які дозволяють регулювати температуру в квартирі через смартфон, навіть якщо нікого немає вдома.

І це не обмежується квартирою – існують цілі міста, де «інтернет речей» є частиною повсякденного життя. Наприклад, Барселона є відомим прикладом Smart Сity («розумного міста»). Але особливо важливим, на думку деяких експертів, є те, що повний потенціал «інтернету речей» можливо розкрити лише у разі його повного поєднання із можливостями штучного інтелекту, здатного обробляти велику кількість даних. Технологія розпізнавання та аналізу облич вуличними камерами – один з прикладів такого поєднання.

«Інтернет речей», ілюстративне зображення
«Інтернет речей», ілюстративне зображення

8. Штучний інтелект писатиме музику та книги

Є думки, що штучний інтелект має унікальну здатність писати індивідуальні книжки та музику в залежності від вподобань людини. Нещодавно йому вже вдалося створити колискову, яка, за словами медичної компанії, що керує проектом, має лікувальний ефект. На своєму сайті компанія запропонувала людям випробувати для засинання дві версії колискових: одну, повністю написану штучним інтелектом, а іншу – професійними музикантами, та вирішити, яка допомагає більше.

Штучний інтелект проявив здатність виявляти, що саме впливає на емоції людей

Штучний інтелект також зміг написати власний блек-метал альбом «Coditany of Timeness». Йому дали проаналізувати композиції інших популярних виконавців в цьому жанрі, в результаті чого той написав свій альбом з п'яти композицій.

Більше того, згідно з дослідженнями McKinsey & Company, штучний інтелект проявив здатність виявляти, що саме впливає на емоції людей, а це свідчить про те, що незабаром компанії за його допомогою вироблятимуть контент, який маніпулюватиме людськими емоціями краще, ніж міг би вигадати будь-який режисер.

Робот-музикант Шимон
Робот-музикант Шимон

9. Штучний інтелект «готуватиме» фейкові новини

Можливості штучного інтелекту вже сьогодні досягли рівня, коли він здатен генерувати надзвичайно реалістичні фото та відео людей, справжність яких складно перевірити навіть йому самому. Незабаром він зможе якісно підроблювати не лише фото, але й аудіо, що суттєво ускладнить боротьбу із фейковими новинами та дезінформацією, попереджають експерти.

Наприклад, команда дослідників Nvidia розробила систему, здатну створювати зображення облич на основі аналізу тисяч фотографій відомих людей і знаходити схожі риси, йдеться в The New York Times. Ця система спроможна генерувати надзвичайно реалістичні й чіткі зображення тварин, рослин і багатьох інших предметів, які відрізнити від реальності дуже складно.

Ілюстративне зображення
Ілюстративне зображення

10. Використання віртуальної реальності стане повсякденним явищем

Хоча й окуляри віртуальної реальності зазвичай асоціюють з відеоіграми та розвагами, насправді їх застосовують в багатьох сферах: наприклад, в медичній освіті, тренуваннях та навіть для лікування деяких захворювань. Сьогодні ця технологія стала більш доступною, у той час як розвиток «доповненої реальності» стрімко зростає.

Інкорпорація можливостей штучного інтелекту в технології віртуальної реальності пропонуватиме дедалі більше можливостей: наприклад, люди змогли б обирати покупки в віртуальних магазинах та «бути присутніми» під час бізнес-конференцій.

Видання Forbes називає віртуальну реальність «тренувальним майданчиком» для штучного інтелекту.

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

​Незважаючи на багатообіцяючий потенціал штучного інтелекту, він розділив вчених на два табори: одні впевнені в його користі, але інші попереджають про його здатність знищити людство.

  • Зображення 16x9

    ​Тетяна Савчук

    Приєдналася до Української редакції Радіо Свобода у 2017 році. Здобула ступінь магістра з міжнародних відносин та дипломатії в Англо-американському університеті у Празі. Продюсерка соціальних мереж. 

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG