Доступність посилання

ТОП новини

США та Британія: за масованим кібернападом на Україну в червні 2017 року стояла Росія


США та Австралія долучили свої голоси до Великої Британії, звинувативши Росію в масованому кібернападі на Україну в червні минулого року, від якого також постраждали інші країни та міжнародні компанії. Вашингтон попередив Москву, що це матиме «міжнародні наслідки» для неї.

Коротка, але різка заява США з’явилась буквально через кілька годин після того, як Британія поклала вину на Росію за кібернапад червня 2017 року, що завдав збитків компаніям у всій Європі.

Це було частиною зусиль Кремля, які тривають, щодо дестабілізації України
Заява Білого дому

«У червні 2017 року російські військові здійснили найбільш руйнівну та збиткову кібератаку в історії», – говориться у заяві Білого дому.

«Напад, названий NоtPetya, швидко поширився світом, завдаючи збитків на мільярди доларів в Європі, Азії та в Північній та Південній Америці. Це було частиною зусиль Кремля, які тривають, щодо дестабілізації України», – мовиться у заяві.

В заяві Білого дому міститься попередження, що такі напади матимуть «міжнародні наслідки» для Росії.

Уряд Австралії заявив, що приєднується до позиції США і Великої Британії щодо засудження використання Росією проти України вірусу NotPetya на інфраструктурні та бізнес-об’єкти у червні 2017 року.

Відповідальність за цей інцидент несуть особи, спонсоровані Росією
Анґус Тейлор

«Ґрунтуючись на порадах австралійських спецслужб, а також на основі консультацій зі Сполученими Штатами і Великою Британією, австралійський уряд оцінив, що відповідальність за цей інцидент несуть особи, спонсоровані Росією», – мовиться у заяві від 16 лютого міністра з питань правопорядку та кібербезпеки Австралії Анґуса Тейлора.

Американська та австралійська заяви з’явилися слідом за заявою Міністерства закордонних справ Великої Британії, в якій говорилось, що головною метою кібератаки були фінансовий, енергетичний і урядовий сектори України.

«Безладна дія вірусу призвела до поширення його далі, заторкнувши інші європейські та російські бізнес-компанії», – говорилось в заяві Британії, оприлюдненій 15 лютого.

Росія підриває демократію, життєві стандарти через кібернапади на критичну інфраструктуру і перетворює інформацію на зброю
Ґевін Вільямсон

Британський міністр оборони Ґевін Вільямсон, зі свого боку звинуватив Росію у «підриві демократії, підриві життєвих стандартів через кібернапади на критичну інфраструктуру і перетворення інформації на зброю» через кібернетичні атаки.

А міністр оборони Данії Клаус Йорт Фредеріксен сказав, що розвідувальні служби Британії, Данії та інших країн викрили відповідальність Росії за кібернапади.

Промовляючи на зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі, Фредріксен заявив, що минулорічні хакерські напади повинні прирівнюватись до військового нападу.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав звинувачення на адресу Росії частиною «русофобської кампанії» і заявив про непричетність Кремля до хакерської атаки з використанням вірусу NotPetya.

Ми категорично відкидаємо такі звинувачення. Вважаємо їх бездоказовими і необґрунтованими
Дмитро Пєсков

«Ми категорично відкидаємо такі звинувачення. Вважаємо їх бездоказовими і необґрунтованими», – сказав Пєсков журналістам 15 лютого.

Посольство України у Вашингтоні, зі свого боку, заявило, що й надалі приділятиме пріоритетну увагу розвиткові співпраці зі США у сфері кібербезпеки, що сприятиме посиленню спроможності протидіяти країнам-агресорам.

«Сьогоднішня заява Білого дому, яка чітко вказує, що саме військові Росії здійснили спрямовану кібератаку NotPetya проти України у червні минулого року, а також прогнози американської розвідки про очікуване посилення російських кібероперацій проти нашої держави, …потребують скоординованої взаємодії між Україною та США у сфері кібербезпеки», – зазначено в повідомленні українського посольства у Вашингтоні на сторінці в соцмережі Facebook у п’ятницю.

Минулого тижня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект про допомогу Україні в захисті від кіберзагроз.

Історія кібернападу

Кібератака з використанням вірусу, який спочатку був названий Petya.A (пізніше – NotPetya), відбулася 27 червня. Вірус блокував комп’ютерні системи компаній, вимагаючи за розблокування 300 доларів у біткойнах. Найбільше від вірусу Petya.A постраждала Україна, а також повідомлялось про зараження комп’ютерів у низці інших країн.

Тоді про напад на низку банківських установ повідомив НБУ. Окрім того, про атаку вірусом Petya.A повідомила «Нова пошта», також були кібератаки на уряд, низку енергетичних компаній – у тому числі регіональних, на редакції великих медіахолдингів тощо.

Служба безпеки України 1 липня 2017 заявила про причетність російських спецслужб до атаки комп’ютерного вірусу PetyaA. За даними СБУ, зараження комп’ютерних систем відбувалося в декілька етапів напередодні Дня Конституції України через використання бухгалтерського програмного забезпечення.

Кібернапади можуть бути більш небезпечними для стабільності демократій та економік, аніж гармати й танки
Жан-Клод Юнкер

Питання кібернетичної безпеки також обговорюється на Мюнхенській конференції з питань безпеки. А в доповіді, підготовленій для конференції, цитується президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер: «Кібернапади можуть бути більш небезпечними для стабільності демократій та економік, аніж гармати й танки».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG