Доступність посилання

ТОП новини
17 Лютий 2019, Київ 17:31

Це не жарт – на Заході відреагували на попередження України про можливий кібернапад з Росії


«Це не жарт. Україна – випробувальний майданчик № 1 для військових операцій Росії нового покоління» – так прокоментував у твітері заяву українських посадовців про можливий масштабний напад російських хакерів колишній високопосадовець Пентагону і директор американського Центру Байдена Майкл Карпентер.

«Саме в Україні Росія відпрацьовує тактики, які потім вона використовує на Заході», – наголосила у твітері авторитетний історик Енн Еплбаум.

Російські хакери інфікують комп’ютери українських компаній зловмисним програмним забезпеченням, щоб створити можливості для масштабного координованого нападу – про це у вівторок повідомив голова кіберполіції України Сергій Демедюк.

Хакери спрямовують свої зусилля проти банків, компаній енергетичної галузі, викликаючи підозри у спробах провести єдину масштабну атаку, переконаний Демедюк.

Кремль відкинув звинувачення Демедюка. «Це неправда», – заявив речник Кремля Дмитро Пєсков.

Базове обслуговування програмного забезпечення і гарні звички в сфері кібербезпеки допомагають ефективно захиститись від хакерів
Кір Джайлз, експерт аналітичного центру Chatham House

«Той факт, що уряд України вирішив заявити про це публічно, показує, що вони перелякані, що це може мати великий вплив і що вони хочуть, щоб люди знали» – так прокоментував цю заяву агентству Reuters Хайме Бласко, головний дослідник фірми кібербезпеки AlienVault.

«На поверхні нічого незвичного не відбувається», – пояснив виданню Newsweek Кір Джайлз, експерт із російської кібердіяльності та захисту інформації аналітичного центру Chatham House. Він, однак, вважає, що заява про те, що інфільтрація відбувається з метою проведення єдиної атаки, є незвичною.

Джайлз наголошує на тому, що базове обслуговування програмного забезпечення і гарні звички в сфері кібербезпеки допомагають ефективно захиститись від хакерів. Однак він наголосив, що «це не допоможе проти більш складного нападу», який, зокрема, включав би застосування техніки розсилання заражених вірусом електронних листів від джерел, які викликають довіру.

Розглядаючи кібернапади Росії, важливо звертати увагу не лише на рівень розвитку технологій країни, але і на готовність їх використовувати. «Якщо поєднати ці фактори, то Росія стає набагато більш небезпечною», ніж видається з огляду на її рівень спроможностей, вважає Джайлз.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG