Доступність посилання

ТОП новини
16 Лютий 2019, Київ 16:30

«Треба терміново робити партію «євробляха» – в Раду пройде» (огляд соцмереж)


11 липня центр Києва паралізувала акція водіїв автомобілів на «єврономерах» «За захист і доступне розмитнення». Мітингувальники обіцяють безстрокову акцію біля будівель Верховної Ради і Кабміну. За даними поліції, участь в акції беруть близько 4500 осіб. У соцмережах дискусія: чи потрібно задовольняти вимоги «євробляхарів»? Та чи стануть авто в Україні доступнішими?

Згідно з постановою Кабінету міністрів, віднедавна МВС отримало можливість відслідковувати терміни перебування в Україні автомобіля на «єврономерах» і застосовувати санкції до порушників. Протестувальники виступають проти цього.​

Активісти також вимагають внести до порядку денного Верховної Ради законопроекти №№ 8487 і 8488, які мають на меті знизити акциз при розмитненні машин.

Екс-журналіст Дмитро Гнап, який нещодавно заявив про свої політичні амбіції, став на бік мітингарів: «Вимоги власників машин на «єврономерах» абсолютно зрозумілі. І не від гарного життя вони вулиці перекривають». Він наголошує на несправедливо високій, на думку демонстрантів, вартості розмитнення автомобілів.

Він виступає із критикою ініціативи голови комітету з питань податкової та митної політики, народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Ніни Южаніної. Запропоновані законопроекти передбачають розраховувати акцизний податок за формулою:

Сума акцизного податку = базова ставка × коефіцієнт двигуна × коефіцієнт віку

Базові ставки пропонують такі: для авто з бензиновим двигуном – 50 євро, для авто на дизелі – 75 євро. Коефіцієнт двигуна розраховується так: об’єм двигуна ділиться на 1000. Коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років віку авта.

Дописувач Олег Магдич також називає вартість розмитнення авто завищеним: «Більш-менш пристойне авто я зміг дозволити собі ближче до 40 років… І я не хочу, щоб мої сини йшли моїм шляхом. Я хочу, аби вони з 20 років могли заробити собі на пристойне авто».

А дехто бачить альтернативне рішення:

Дописувач Степан Харченко пропонує рішення для врегулювання ситуації:

У соцмережах часто можна натрапити на думку про те, що керування нерозмитненим авто – крапля в морі, якщо порівнювати із обсягами контрабанди інших популярних товарів, щодо яких не проводять акцій.

А медіа-координатор харківського інтернет-ресурсу Віталій Овчаренко бачить переваги від дешевшого розмитнення авто:

«У них винні ВСІ – окрім них»

«Кожен із вас, коли ввозив «євробляху», чудово знав, що порушує закон. При цьому кожен із вас думав, «що якось-то воно буде». По факту – не вийшло», – пише член ради Реанімаційного пакету реформ Віктор Таран. Він називає дії активістів «шантажем»:

Андрій Шор бачить суперечність у поглядах активістів:

І ця суперечність – не єдина.

А цей користувач із сарказмом стверджує, що активісти в центрі Києва вимагають занадто мало.

Чи можна назвати підхід активістів до сплати податків європейським?

Журналіст та медіакритик Роман Вибрановський пише, що акцію підтримав би, якби мітингарі діяли іншими методами.

У соцмережах часто нарікають на неприйнятну поведінку на дорогах власників автомобілів на «єврономерах».

Український дипломат Василь Філіпчук​ називає авто на іноземній реєстрації новим символом постмайданної України.

Раніше журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» опублікували розслідування про принципи масового ввезення автомобілів на іноземній реєстрації з участю білорусів. Ця система стала джерелом доходу для цілого прошарку бізнесменів та здійснюється просто на очах українських митників.

За даними, отриманими «Схемами» зі своїх джерел в ДФС, лише за травень 2018 року через митний пост Доманове (Волинська область) майже 3000 нерозмитнених автомобілів із європейською реєстрацією були завезені саме громадянами Білорусі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG