Доступність посилання

20 Жовтень 2017, Київ 05:18

У чому криється німецьке щастя


У чому криється німецьке щастя

Прага, 26 червня 2002 — Мільйони німців, що стежили, як їхня улюблена футбольна збірна пробивалася до фіналу чемпіонату світу, переконані: такому успіхові треба завдячувати крихітному талісманові — «пфеніґові на щастя». Тій самій дрібній монетці, яку щоразу закопують на полі чи поблизу нього журналісти німецького щоденника «Більд» — починаючи з Києва в листопаді минулого року.

«Кожен у Німеччині вірить, що „ґлюкспфеніґ“ („пфеніґ на щастя“) має чарівну силу», – каже Кляус-Петер Вит, заступник редактора «Більду» — найтиражнішої газети континентальної Європи.

За його словами, що їх цитує агентство Ройтерз, думка вдатися до чарів виникла в журналістів якраз перед тією вирішальною грою проти України. Вони закопали монетку в штрафному майданчику — і відтоді вона незмінно чинила диво: Німеччина звела київський матч унічию, 1:1, а далі вдома виграла в України 4:1, тим самим потрапивши на чемпіонат.

По тому щасливу монетку сховали до сейфа аж до самого чемпіонату — а тим часом німецька збірна без чудодійної підтримки програла в кількох товариських іграх: Франції, Аргентині й навіть Уельсові.

Але чемпіонат світу почався — і «пфеніґ на щастя» знову вступив у гру, закопаний на полі. І Німеччина розгромила Саудівську Аравію 8:0, зіграла внічию з Ірландією 1:1 і перемогла Камерун 2:0, а потім вибила зі змагання Парагвай, США й Південну Корею, щоразу з рахунком 1:0.

З південнокорейцями ледь було не зірвалося — журналіста «Більду», що якраз закопував пфеніґа, застав охоронець стадіону й зажадав віддати монету. Але він на мить спізнився — пфеніґ уже був у землі, і охоронець, не підозрюючи цього, вдовольнився, отримавши від журналіста корейського дрібняка.

Щасливий пфеніґ, каже Вит, зберіг свої чари, хоч і із запровадженням євра перестав бути грошовою одиницею — стародавній німецький звичай покладати надії на «ґлюкспфеніґ» пережив зміни останніх часів.

І тепер перед талісманом німецької збірної постало останнє випробування — фінал чемпіонату світу. Пфеніґ, що його як зіницю ока стережуть журналісти «Більду», знову буде в неділю на полі в Йокохамі разом із своєю командою. А потім піде до музею.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG