Доступність посилання

ТОП новини

Апеляційний суд Сімферополя скасував рішення Феодосійського суду про призупинення чинності указу Президента про дострокові вибори, повідомила прес-секретар Президента України


Ірина Ваннікова наголосила, що рішення Феодосійського міського суду є незаконним, тому що питання конституційності указів Президента може розглядати виключно Конституційний суд України. Радник Президента України Микола Полудьонний додав, що рішення Феодосійського суду не має юридичної сили, оскільки судді повинні були відмовити у відкритті провадження на підставі того, що Конституційний суд уже розглядає це питання. За кілька годин до цього в п’ятницю ввечері Феодосійський міський суд зупинив був чинність указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та позачергові парламентські вибори.


При цьому Ірина Ваннікова наголосила, що рішення Феодосійського міського суду є незаконним, тому що питання конституційності указів Президента може розглядати виключно Конституційний суд України.

За кілька годин до цього в п’ятницю ввечері Феодосійський міський суд зупинив був чинність указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та позачергові парламентські вибори.

Феодосійський міський суд, як повідомляли, забороняв Кабінетові Міністрів, Державному казначейству України, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування вживати будь-яких заходів, вчиняти будь-які дії, а також ухвалювати будь-які рішення на виконання Указу Президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради», у тому числі спрямовані на фінансування організації та проведення позачергових виборів народних депутатів України, призначених на 27 травня, «до вирішення справи по суті».

Крім того, Феодосійський суд забороняв ЦВК вживати будь-яких заходів щодо організації та проведення дострокових виборів.

Політичним партіям та виборчим блокам Феодосійський суд забороняв висувати кандидатів у депутати на позачергових виборах, подавати документи до ЦВК для реєстрації, виготовляти і розміщувати друковані матеріали, інформаційні плакати партій та блоків як передвиборчу агітацію.

А всім іншим юридичним і фізичним особам Феодосійський суд забороняв уживати заходів на виконання Указу Президента про розпуск парламенту.

Ухвала Феодосійського міського суду, як мовилося в його постанові, «підлягає негайному виконанню».

Хто подав до суду такий позов, не повідомляли.

У прес-службі Центрвиборчкому підтвердили, що отримали копію рішення Феодосійського міського суду.

Міністр Кабінету міністрів України Анатолій Толстоухов заявляв агентству УНІАН, що Кабмін ознайомить органи влади з цим рішенням Феодосійського суду в суботу.

Радник Президента України Микола Полудьонний назвав «юридично не обґрунтованим» рішення Феодосійського міського суду про призупинення дії указу Президента, наголосивши, що це рішення є незаконним.

В інтерв’ю тому ж агентству він нагадав, що в Конституційному суді України відкрито провадження щодо конституційності цього указу.

За словами Полудьонного, суд загальної юрисдикції не міг не враховувати цього факту. При цьому він зазначив, що відповідно до Кодексу адміністративного судочинства суди загальної юрисдикції не можуть розглядати питання про конституційність указів Президента. «Суд порушив правила Кодексу адміністративного судочинства», — наголосив радник.

Він також додав, що рішення Феодосійського суду не має юридичної сили, оскільки судді повинні були відмовити у відкритті провадження на підставі того, що Конституційний суд уже розглядає це питання.

Раніше в п’ятницю керівник Служби забезпечення зв’язків із Верховною Радою та Кабінетом Міністрів Секретаріату Президента Ян Берназюк зауважував, що Президент Віктор Ющенко теоретично мав би виступати відповідачем у такій справі, і суд повинен був би обов’язково повідомити Секретаріат Президента про розгляд відповідної справи.

Низка депутатів Верховної Ради раніше оскаржила указ про розпуск Верховної Ради і призначення дострокових виборів у Конституційному Суді. У четвер Конституційний Суд відкрив конституційне провадження за поданням депутатів щодо конституційності цього указу.

Матеріали до теми:

• ФОТОРЕПОРТАЖ, 6.04.2007: Українські кольори в об''єктиві «Свободи»

• Юлія Тимошенко — найгеніальніший політик, а Президент підписав собі політичний вирок — інтерв’ю з депутатом Олександром Ковтуненком • «Трагіфарс» в Україні. Ющенко – я не буду Єльциним. (Огляд світової преси) • Розпуск парламенту України є правильним рішенням, але «помаранчеві» допустили багато помилок раніше – словацький дослідник • Конституційний Суд у центрі уваги • Точка неповернення: яких сценаріїв розвитку ситуації в Україні можна очікувати? (ПРЕС-КЛУБ РАДІО СВОБОДА)

• Боже і кесареве. Ієрархи і релігійні лідери про політичну ситуацію в країні - посередництво чи втручання? • Коаліціянти виключили позафракційників • П’ятий день розпущених • Кризова географія: якими будуть наслідки реакції місцевих Рад на Указ Президента про розпуск парламенту? • “Берег лівий - берег правий” - чи можуть непорозуміння серед політиків відбитись на стосунках простих українців? • Перевибори. Чи на краще?

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG