Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд у четвер уже третій день поспіль розглядав подання щодо правомірності Указу Президента про розпуск Верховної Ради


Засідання проходило у відкритому режимі за участі усіх 18 суддів КС. Щонайменше 6 тисяч прихильників опозиції та коаліції мітингували під стінами Конституційного Суду. Напередодні Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом втручання в діяльність суддів Конституційного Суду. А СБУ далі перевіряє можливі корупційні дії Сюзанни Станік разом із Генпрокуратурою.

Прихильники різних політичних сил біля приміщення Конституційного Суду. 19 квітня 2007 рік.
Засідання проходило у відкритому режимі за участі усіх 18 суддів КС.

Близько 10 тисяч прихильників опозиції та коаліції мітингували під стінами Конституційного Суду.

Учасникам процесу вдалося безперешкодно потрапити до приміщення КСУ. Міліція працювала у посиленому режимі.

Представник Президента у Конституційному Cуді Володимир Шаповал у четвер заявив, що подасть у відставку після розгляду справи щодо конституційності Указу глави держави про розпуск парламенту.

Таку заяву Володимир Шаповал зробив під час перерви у засіданні КСУ. Що стало причиною цього рішення, він не повідомив.

«Я можу вам сказати, що після закінчення цієї справи я звільняюся з посади представника Президента в Конституційному Суді. І на прес-конференції поясню, які мої причини, після закінчення справи», – заявив Володимир Шаповал.

Цього ж дня заступниця міністра Кабінету Міністрів Олена Лукаш, яка в КСУ представляє інтереси уряду, сказала в інтерв’ю Радіо Свобода, що рішення Конституційного Суду має бути наступного тижня.

«Усне слухання триватиме ще день два, не довше. Потім за процедурою буде закрита частина де судді самі з дотриманням таємниці дорадчої кімнати будуть визначатися з рішенням», – зазначила Олена Лукаш.

Напередодні Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом втручання в діяльність суддів Конституційного Суду.

Справу порушили у тому числі й через втручання в діяльність судді-доповідача Сюзанни Станік.

А Служба безпеки України далі перевіряє можливі корупційні дії Сюзанни Станік разом із Генпрокуратурою.

Як повідомив прес-центр СБУ, кваліфікацію цим діям судді Конституційного Суду нададуть пізніше.

На даний час, мовиться в повідомленні, інформація про можливі корупційні чи злочинні дії судді «знайшла часткове підтвердження».

У понеділок виконувач обов’язків голови Служби безпеки Валентин Наливайченко повідомив, що в перебігу перевірки СБУ попередньо підтвердила: один із близьких родичів судді Конституційного Суду Сюзанни Станік протягом кількох років отримав земельні ділянки в Ялті, Києві, а також квартири в Ялті, Києві та кілька дорогих автомобілів на загальну суму близько 12 мільйонів доларів.

Пізніше того ж дня Генеральна прокуратура назвала неправдивою й фальсифікованою інформацію з інтернету про отримання хабара й права власності на житлові приміщення Сюзанною Станік.

Але в заяві Генпрокуратури йшлося про звинувачення проти самої судді, а не її родича.

А сама Сюзанна Станік заявила тоді і про «неправдивість» повідомлень Валентина Наливайченка.

У своїй заяві вона стверджувала, що ці дії керівника СБУ спрямовані на «зрив засідання Конституційного Суду».

А у вівторок Сюзанна Станік відмовилася подати самовідвід як суддя-доповідач у справі про конституційність указу Президента про розпуск парламенту.

8 квітня КС розпочав розгляд подання 53 депутатів від парламентської коаліції про конституційність Указу Президента Віктора Ющенка про розпуск Верховної Ради та призначення дострокових виборів.

Матеріали до теми:

• Опозиція закликає українців зібратися на «другий Майдан» • Мандатом по парламенту • Конституційний Суд другий день поспіль розглядав справу про відповідність Основному законові Указу Президента про розпуск парламенту • ПАРЄ: політичні лідери України здатні розв''язати конфлікт • Опозиція діє • Перспективи імпічменту • Янукович каже, що не боїться нових виборів і не виключає імпічменту Ющенка • Перший крок до рішення. КС розпочав вирішувати долю парламенту

• ФОТОРЕПОРТАЖ, 18.04.2007: Українські кольори в об''єктиві «Свободи»
XS
SM
MD
LG