Доступність посилання

ТОП новини

Через брак пального та блокпости важко підвозити продукти харчування – керівник ринку в Казахстані


Блок-пост казахстанських силовиків в Алмати. 7 січня 2022 року
Блок-пост казахстанських силовиків в Алмати. 7 січня 2022 року

Через брак пального для автівок та розставлені блокпости силовиків, оптовим торговцям важко підвозити продукти харчування для продажу на базарах в Казахстані.

Про це агенції новин Reuters заявив один з керівників великого продуктового базару в Алмати, найбільшому місті Казахстану.

«Річ у тім, що ми маємо проблему з постачанням. Люди скаржаться, що в них закінчується пальне. Ось в чому проблема. Продукти харчування є десь на складах, але вони не можуть привезти їх сюди, бо ‒ як вони кажуть ‒ розставлені блокпости та відчувається нестача пального», ‒ сказав Жумадін Патов, заступник директора відкритого продуктового ринку «Алтин Орда» (Золота Орда) в Алмати.

Він також додав, що ціни на продукти харчування ростуть на тлі заворушень в Казахстані та їхнього придушення.

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня після дворазового підвищення цін на скраплений газ, який використовується як пальне для автомобілів. Згодом протестувальники стали висувати політичні вимоги, в тому числі про повернення до Конституції 1993 року. Протести обернулися сутичками між демонстрантами та силовиками в більшості регіонів. В Алмати – найбільшому місті країни – противники влади захопили місцеву адміністрацію, резиденцію президента й аеропорт. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв для боротьби з протестами спочатку залучив спецпризначенців й армію, а потім звернувся за військовою допомогою в ОДКБ.

Токаєв 7 січня віддав наказ армії та правоохоронцям стріляти на ураження в «бандитів й терористів», відкинувши пропозицію Заходу про мирні переговори.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG