Доступність посилання

ТОП новини

Тихановська звернеться до Ради з прав людини ООН


Білоруська опозиціонерка Світланеа Тихановська
Білоруська опозиціонерка Світланеа Тихановська

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська 18 вересня звернеться у відеозаписі до Ради з прав людини ООН. Це станеться під час термінових дебатів, скликаних Європейським союзом для обговорення репресій після виборів минулого місяця.

Євросоюз закликав верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет уважно стежити за ситуацією в Білорусі, де тисячі людей затримані, сотні побиті поліцією, надходять повідомлення про поширеність застосування тортур. На початку цього тижня Бачелет заявила, що ці твердження «мають бути задокументовані та розслідувані з метою притягнення винних до відповідальності».

Білоруська опозиція та Захід заявляють, що президент Олександр Лукашенко продовжив своє 26-річне правління через проголошення перемоги на фальсифікованих виборах.

Тихановська, яка втекла до Литви після голосування 9 серпня і заявляє, що перемогла, повідомила 17 вересня, що опозиція та правозахисні групи готуються оприлюднити список чиновників та силовиків, причетних до насильства проти протесувальників. За її словами, списки будуть передані США, Євросоюзу та іншим країнам.

XS
SM
MD
LG