Доступність посилання

ТОП новини

Білорусь: до Груздиловича та Студзінської на шостий день арешту допустили адвокатів


Близькі затриманих журналістів (зліва направо) Олег Груздилович, Інни Студзінської та Олеся Дащинського змогли передати для них посилки. Відомо лише, що передачу отримала Студзінська
Близькі затриманих журналістів (зліва направо) Олег Груздилович, Інни Студзінської та Олеся Дащинського змогли передати для них посилки. Відомо лише, що передачу отримала Студзінська

До затриманих в Білорусі журналістів Олега Груздиловича та Інни Студзінської допустили адвокатів лише на шостий день після затримання журналістів – до цього захисників не пускали до слідчого ізолятора, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

Адвокатка Олега Груздиловича вперше відвідала Груздиловича в слідчому ізоляторі на Акрестіна.

«Він гідно тримається. Спить на ліжку на голому дереві без матраців та білизни, а під голову підкладає пляшку води», – коротко розповіла адвокатка про умови утримання журналіста.

Перший допит Груздиловича очікується в понеділок, 26 липня. Дотепер адвокатка не міг нічого сказати про характер підозр щодо нього. Така ж ситуація і з Олесем Дащинським, якого адвокат зміг відвідати 21 липня.

Читайте також: Чехія: білорусові, засудженому на 4,5 роки за участь у війні проти України на Донбасі, збільшили вирок до 21 року ув’язнення

Також вперше після арешту слідчий Мінської міської адміністрації Слідчого комітету дозволив адвокату журналістки Радіо Свобода Інни Студзінської відвідати її в слідчому ізоляторі.

Адвокат розповів, що Студзінська виглядає бадьорою і не падає духом. З’ясувалося, що вона не оголошувала голодування, як повідомлялося раніше, але відмовлялася від тюремної їжі через її якість. Журналістка спить на дерев’яному настилі, матраців та постільної білизни не видають. Їй надається медична допомога. Сьогодні ж вона отримала передачу від родичів.

Інна Студзінська передає вітання всім колегам та родичам, знає про підтримку. Адвокат ще не ознайомлений з матеріалами справи.

Читайте також: Білорусь стає джерелом нестабільності – радник Держдепартаменту США

Вранці 22 липня дружини політв’язнів Олега Груздиловича, Олеся Дащинського та сестри Інни Студзінської змогли передати посилки для своїх родичів до слідчого ізолятора на Акрестіна.

Відомо лише, що передачу отримала Інна Студзінська, і досі невідомо, чи отримали передачі Олег Груздилович та Олесь Дащинський. Адміністрація в’язниці відразу відмовилася приймати деякі продукти та вітаміни, а також книги для Олеся та Олега.

Родичі та друзі досі не знають, чому їх затримали та в чому їх підозрюють. Адвокати до справи досі не допущені.

16 липня після обшуків були затримані журналісти Олег Груздилович, Інна Студзінська та Олесь Дащинський, які багато років працювали на Радіо Свобода, а минулого року були позбавлені акредитації, а також журналісти телеканалу «Белсат» Ганна Галета та Ігор Ільяш.

Працівник мінського ізолятора на провулку Акрестіна 20 липня повідомив рідним, що Олег Груздилович та Олесь Дащинський затримані на строк до 10 днів. Інформації про Інну Студзінську наразі немає. Родичі та колеги все ще не знають, які звинувачення висунули журналістам.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG