Доступність посилання

ТОП новини
09 травня 2021, Київ 23:54

Болгарія оголосила надзвичайний стан через коронавірус


Раніше цього тижня Болгарія повідомила про першу смерть від коронавірусної інфекції. Кількість підтверджених випадків тут сягнула 23

Парламент Болгарії одноголосно підтримав рішення про оголошення в країні надзвичайного стану, який діятиме протягом місяця. Метою рішення є стримати поширення коронавірусу в країні.

«Ми показуємо людям, що думаємо про них у важкий час», – заявив після оголосування 13 березня прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, який виступив з ініціативою запровадження надзвичайного стану.

Надзвичайний стан дає можливість заборонити подорожі в інші країни, де спостерігається спалах захворювання, а також із них, і закрити школи й університети.

Крім того, такий захід дасть можливість поліції втручатися в разі невиконання умов карантину.

Раніше цього тижня Болгарія повідомила про першу смерть від коронавірусної інфекції. Кількість підтверджених випадків тут сягнула 23.

У країні вже обмежене проведення заходів у приміщеннях – вони можуть відбути за умови участі в них менше ніж 250 людей. Крім того, уряд закликав роботодавців дозволяти людям за можливості працювати з дому.

Станом на 13 березня у світі зафіксували понад 128 тисяч випадків COVID-19 у більш як 100 країнах, свідчать дані Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса. Кількість летальних випадків захворювання становить 4 720. Водночас понад 68 тисяч людей одужали.

Захворювання COVID-19 спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG