Доступність посилання

ТОП новини

Дипломати країн НАТО координують позиції щодо Росії перед тижнем переговорів


Учасники зустрічі планують обговорити свій підхід до кількох великих зустрічей наступного тижня
Учасники зустрічі планують обговорити свій підхід до кількох великих зустрічей наступного тижня

Міністри закордонних справ країн НАТО 7 січня почали зустріч у форматі відеоконференції, щоб обговорити свій підхід до кількох великих зустрічей наступного тижня, які стосуються дій Росії щодо України.

Конференція у п’ятницю 7 січня передує тижню, протягом якого планується низка дипломатичних зустрічей, пов’язаних із агресією Росії проти України.

Читайте також: Керівництво ЄС каже, що «без Європи» конфлікти між Росією та Україною не вирішити

Американські та російські дипломати планують зустрітися в Женеві 10 січня для переговорів у спробі запобігти кризі. Того ж дня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідає штабквартиру НАТО в Брюсселі.

Також Рада НАТО-Росія має зустрітися вперше з 2019 року 12 січня, щоб обговорити Україну, проблему прозорості та зниження ризиків.

Потім міністри закордонних справ ЄС зустрінуться на північному заході Франції 13-14 січня. За повідомленнями, вони та їхні союзники готують жорсткі санкції, які будуть запроваджені, якщо Росія посилить військову агресію проти України.

Читайте також: Міністри оборони США та Росії обговорили «зниження ризиків» біля кордонів України – Пентагон

Переговори відбуваються на тлі застережень Заходу щодо десятків тисяч російських військових, сконцентрованих біля кордону України, а також на тлі вимог президента Росії Володимира Путіна гарантій, що НАТО не дозволить Києву долучитися до Альянсу.

Москва у відповідь звинувачує Сполучені Штати в дестабілізації Чорного моря та інших прилеглих регіонів і заявляє, що переміщення її військ є внутрішньою справою.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG