Доступність посилання

ТОП новини
06 липня 2020, Київ 20:46

У Європарламенті обіцяють «пильно стежити» за справою Порошенка


10 червня Офіс генерального прокурора України заявив про повідомлення Порошенку про підозру в одному з кримінальних проваджень

Європейський парламент планує «пильно стежити» за справою проти п’ятого президента України Петра Порошенка, заявила 12 червня делегація в парламентському комітеті асоціації «Україна-ЄС». Заяву підписали голова делегації Вітольд Як Ващиковський, віцеголова Траян Башеску та очільник делегації Європарламенту до парламентської асамблеї «Євронест» Андріус Кубіліус.

Автори заяви вказують на те, що 10 червня Офіс генерального прокурора України заявив про повідомлення Порошенку про підозру в одному з кримінальних проваджень.

Читайте також: ПЦУ: політична мотивація в розслідуваннях проти Порошенка є недопустимою​

«Ця установа (Європейський парламент – ред.) вважає Україну частиною нашої європейської родини не лише через геополітичні причини, але й тому, що наші суспільства мають спільні цінності. Наша Угода про асоціацію засвідчує нашу відданість близьким та тривалим відносинам, заснованим на повазі до принципів демократії, верховенства права, доброго управління, прав людини та фундаментальних свобод. Серед наших спільних принципів є рівність всіх громадян перед законом, презумпція невинуватості та право на справедливий суд», – йдеться в тексті.

Як зазначають у Європарламенті, судовий розгляд повинен базуватися на фактах і не має використовуватися як «засіб політичної боротьби».

Читайте також: Наступ на Петра Порошенка: найважливіша інформація на цей момент​

«Ця установа буде уважно стежити за справою колишнього президента Порошенка і ми сподіваємося, що чинна адміністрація в України дотримуватиметься найвищих стандартів верховенства права та справедливості», – додають підписанти.

Офіс генерального прокурора України і Державне бюро розслідувань заявляють, що п’ятому президентові України Петрові Порошенку, нині народному депутатові і лідерові партії «Європейська солідарність», вручена підозра в одній із більш ніж двох десятків кримінальних проваджень, в яких на цей час він проходить, – перша підозра за тривалий час розслідування цих проваджень.

Адвокати Порошенка заперечують вручення підозри. Тим часом ОГП і ДБР уже погрожують Порошенкові можливим арештом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG