Доступність посилання

ТОП новини

Литва пропонує створити в ЄС фонд підтримки жертв репресій у Білорусі


LITHUANIA -- Lithuanian Foreign Minister Linas Linkevicius answers questions during a meeting with the press in the Ministry of Foreign Affairs in Vilnius, August 11, 2020
LITHUANIA -- Lithuanian Foreign Minister Linas Linkevicius answers questions during a meeting with the press in the Ministry of Foreign Affairs in Vilnius, August 11, 2020

Литва пропонує створити в межах Європейського союзу фонд підтримки жертв репресій у Білорусі. Таку ідею висловив міністр закордонних справ балтійської країни Лінас Лінкявічус.

«Зважаючи на те, що люди Білорусі страждають від репресій, що тривають, втрачають роботу та доходи, я пропоную створити фонд Євросоюзу для підтримки жертв репресій у Білорусі. Модальності такого фонду можуть бути ухвалені найближчим часом», – написав очільник зовнішньополітичного відомства у твітері.

Раніше 13 серпня Верховний суд Білорусі оприлюднив список із понад 500 людей, затриманих за час протестів з вечора 9 серпня і засуджених до адміністративного арешту. Деяким суди давали 4 дні арешту, деяким – 25 діб, але найпоширеніший термін покарання – 15 діб арешту.

Це перші підтверджені владою Білорусі дані про заарештованих, і стосуються ці відомості лише тих, чиї справи розглядалися в судах Мінська. Раніше міністерство внутрішніх справ лише повідомляло про більш як 7 тисяч затриманих за останні кілька діб, більш як половина цих людей були затримані саме в столиці Білорусі. Родичі затриманих досі не отримували жодної інформації про те, де утримують їхніх дітей і чоловіків, також у спецприймальниках не приймали передачі для арештантів.

На президентських виборах, за офіційними даними, опозиційна кандидатка Світлана Тихановська набрала 10,09%, чинний президент Олександр Лукашенко – 80,08%. При цьому, за результатами альтернативних опитувань в інших країнах, при підрахованих голосах на 19 виборчих дільницях у Тихановської було 79,69%. Її виборчий штаб не визнав офіційні підсумки голосування.

Після оголошення результатів виборів у Мінську й інших містах Білорусі почалися акції протесту. Силовики жорстко розганяли демонстрантів, б’ючи їх і застосовуючи водомети, гумові кулі і сльозогінний газ. МОЗ повідомляє, що в лікарні доправили понад 250 осіб. Родичі заарештованих повідомляли, що багатьох жорстоко били, часто без приводу, і не давали їм в спецприймальниках їжі і води.

XS
SM
MD
LG