Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2019, Київ 19:40

Полторак покарав офіцерів за насильство щодо солдата – Міноборони


Солдат В’ячеслав Явний отримав тілесні ушкодження під час служби, що спричинило розрив селезінки, з'ясувало службове розслідування Міноборони

Міністерство оборони України під час службового розслідування у 45-ій окремій артилерійській бригаді Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного встановило, що військовослужбовець-контрактник, 28-річний В’ячеслав Явний отримав тілесні ушкодження під час служби, що спричинило розрив селезінки.

Також підтверджено і факти перевищення службових повноважень і бездіяльність керівництва, окремих посадових осіб бригади, інформує прес-служба Міністерства оборони.

За повідомленням, міністр оборони України Степан Полторак позбавив військового звання (у тому числі всіх звань офіцерського складу, права на вихідну допомогу, права пенсійного забезпечення, права користуватися медичними закладами Міністерства оборони) заступника командира військової частини з тилу майора Романа Глудика, який, як встановлено під час службового розслідування, безпосередньо застосував насилля до підлеглого, принижував його, отримав неправомірну вигоду від батьків окремих військовослужбовців військової частини.

Старший водій комендантського взводу, старшина Сергій Ліпянін, який за результатами перевірки, завдав тяжких тілесних ушкоджень військовослужбовцеві, внаслідок чого він втратив селезінку, звільнений із лав Збройних сил України і позбавлений права на отримання вихідної допомоги при звільненні та права перебувати на квартирному обліку для отримання житла.

Двох командирів військової частини за неналежне виконання службових обов’язків, бездіяльність попередли про повну службову невідповідність. Сувору догано оголосили і командирові взводу зв’язку батареї – під час заняття, яке він проводив військовому були завдані тілесні ушкодження.

Міністр оборони наголосив, що командир, який застосовує фізичне насилля щодо підлеглого або умисно не помічає насильства серед особового складу, має бути суворо покараний.

28-річний військовослужбовець 45-ої окремої механізованої бригади В’ячеслав Явний втратив селезінку після травми, якої зазнав 17 липня під час занять у Старичах на Львівщині. Про це він і його друзі по службі розповіли Радіо Свобода 23 липня. Також контрактники заявили, що давали гроші командирам за дисциплінарні порушення.

Правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження за частиною 4 статті 426 – перевищення військовою службовою особою влади, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до семи років. Слідство у цій справі триває.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG