Доступність посилання

ТОП новини
07 квітня 2020, Київ 17:23

Україна виконає решту умов для отримання траншу від МВФ протягом 2-3 тижнів – прем’єр


Прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Україна в найближчі два-три тижні виконає пріоритетні попередні заходи, які залишилися, для відкриття нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Із восьми параметрів, які МВФ просив виконати, у нас залишається два, і ми розраховуємо їх виконати протягом двох, максимум – трьох тижнів. Тобто, у нас прогрес у цьому напрямі», – сказав Шмигаль.

Він заявив про «досить позитивний діалог із МВФ» із українською владою.

«Вчора у нас був конференц-кол із керівництвом МВФ. Домовилися про системне продовження співпраці без зміни будь-яких умов курсу», – сказав Шмигаль.

Раніше Денис Шмигаль уже запевняв, що його уряд продовжить співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Ідеться про нову трирічну програму розширеного фінансування для України на загальну суму понад 5,5 мільярда доларів. Вона має замінити попередню програму «стенд-бай» на 3,9 мільярда доларів, якої Київ так і не виконав – Україна змогла отримати лише єдиний її транш в 1,4 мільярда доларів іще у грудні 2018 року.

МВФ попередньо підтримав нову програму кредитування для України на технічному рівні, але її надання обумовлено поступом Києва в реформах. Серед передумов – також ухвалення спеціального закону, що гарантував би неповернення націоналізованих банків колишнім власникам і відшкодування ними витрат на порятунок таких банків, здійснених коштом платників податків.

Розмови про цю нову програму точаться з вересня-листопада 2019 року. Відтоді відбулося вже кілька зустрічей і раундів переговорів представників МВФ і України. Щоразу МВФ за підсумками видавав заяви в формально оптимістичному тоні, але щоразу в них ішлося про необхідність подальших дискусій.

Терміни укладення угоди про нову програму наразі лишаються невизначеними. Тим часом Київ сподівався було укласти її і отримати за нею перші 2 мільярди доларів іще 2019 року.

Укладення цієї угоди з МВФ є також передумовою для отримання макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму в 500 мільйонів євро.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG