Доступність посилання

ТОП новини

МВФ не дав відповіді щодо реструктуризації боргів України – Зеленський


Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський

Міжнародний валютний фонд станом на 27 березня ще не дав відповіді щодо реструктуризації боргів, які перед цією фінансовою організацією має Україна. Про це президент Володимир Зеленський повідомив журналістам.

«Про реструктуризацію боргів і перенесення термінів ми теж говорили, але я ще не отримав відповіді», – сказав Зеленський.

Раніше цього тижня Міжнародний валютний фонд повідомив про прогрес в обговоренні з українською владою нової програми фінансування, для отримання якої владі необхідно ухвалити закон про вдосконалення системи врегулювання банків і здійснити земельну реформу. Про це повідомила пресслужба МВФ із посиланням на директора-розпорядника фонду Крісталіну Георгієву.

Цій заяві передувала телефонна розмова Георгієвої з Зеленським.

24 березня Кабінет міністрів у вівторок зареєстрував у парламенті оновлений законопроєкт про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.​ Низка депутатів «Слуги народу» закликала підтримати цей законопроєкт​.

Розмови про цю нову програму точаться з вересня-листопада 2019 року. Відтоді відбулося вже кілька зустрічей і раундів переговорів представників МВФ і України. Щоразу МВФ за підсумками видавав заяви в формально оптимістичному тоні, але щоразу в них ішлося про необхідність подальших дискусій.

Терміни укладення угоди про нову програму наразі лишаються невизначеними. Тим часом Київ сподівався було укласти її і отримати за нею перші 2 мільярди доларів іще 2019 року.

Укладення цієї угоди з МВФ є також передумовою для отримання макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму в 500 мільйонів євро.

XS
SM
MD
LG