Доступність посилання

ТОП новини

Парламент ухвалив рішення щодо перейменування УПЦ (МП) в Російську православну церкву


Згідно з ухваленими змінами в законодавстві, релігійні організації, підпорядковані Російській православній церкві, повинні відтворювати це у своїй назві

У четвер, 20 грудня, у Верховній Раді ухвалили законопроект №5309 про внесення змін до закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій, які входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала частину території України.

За таке рішення проголосувало 240 парламентарів.

Згідно з цим рішенням, відтепер усі церкви, які підпорядковуються Росії, повинні називатися «Російська православна церква в Україні».

Тим часом під стінами парламенту зібралося декілька сотень вірян Української православної церкви (Московського патріархату), які виступають проти такої ініціативи.

15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія.

Патріарх Варфоломій запросив його до Стамбула для отримання томосу. Візит глави Православної церкви України (ПЦУ) митрополита Епіфанія запланований на 6 січня.

Російська православна церква виступала проти надання українській православній церкві статусу помісної.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Що буде далі із УПЦ (МП)?

Після Об’єднавчого собору: Москва для протидії ПЦУ використає не лише свою агентуру в Україні

Нам потрібно довершити повноцінне єднання – Епіфаній про єдину Православну церкву України

Допомога армії, вечері для малозабезпечених та нові храми: чим ділиться митрополит Епіфаній у соцмережах?

УПЦ (МП) допомагала Гіркіну готувати анексію Криму – СБУ

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG