Доступність посилання

ТОП новини
20 травня 2019, Київ 07:53

Порошенко про рішення РПЦ: «Ми на правильному шляху»


За словами президента України, РПЦ стала «на шлях самоізоляції та конфлікту із світовим православ’ям» подібно до того, як «Росія протиставила себе усій світовій спільноті»

Президент України Петро Порошенко заявляє, що рішення Російської православної церкви про розрив спілкування зі вселенським православ’ям свідчить про правильність прагнень українців щодо створення єдиної помісної православної церкви.

«Із подачі Кремля залежне від нього російське церковне начальство заявило про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським Патріархатом. Така реакція духовної і світської влади РФ на прагнення українців і рішення Вселенського Патріархату означає, що ми на правильному шляху», – написав Порошенко у Twitter 16 жовтня.

За його словами, РПЦ стала «на шлях самоізоляції та конфлікту зі світовим православ’ям» подібно до того, як «Росія протиставила себе усій світовій спільноті».

Напередодні синод Російської православної церкви розірвав церковне спілкування зі Вселенським патріархатом через його рішення надати автокефалію Українській церкві.

Читайте також: Російська православна церква розриває зв’язки з Константинополем через українську автокефалію

Російська православна церква та її нинішній український підрозділ, УПЦ (МП), виступають різко проти майбутнього надання Константинополем автокефалії об’єднаній українській помісній православній церкві, що призведе до втрати Москвою значного важеля впливу на суспільне життя в Україні.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

РПЦ розірвала спілкування зі вселенським православ’ям

Росіянам припекло: томос для України здійняв переполох серед виборців Путіна

Церква України і «анафема Варфоломію»: мудре рішення роздратувало Кремль

Томос для України: Київський патріархат закликав готуватися до об’єднавчого собору

Порошенко: побачите людей, які закликатимуть узяти силою лавру, монастир чи храм, знайте, то – московська агентура

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG