Доступність посилання

ТОП новини

Нові переговори про призначення першого прокурора ЄС мають початися наступного тижня


Серед претендентів на посаду прокурора ЄС – Лаура Кевеші

Нові переговори між Європейським парламентом та Радою Європи про призначення першого керівника прокуратури Європейського союзу мають початися наступного тижня. Найбільш імовірно – 17 вересня.

Перші переговори відбувалися в лютому, проте зупинилися через те, що уряди країн Європейського союзу та Європейський парламент підтримували різних кандидатів.

Уряди ЄС виступили за призначення головою прокуратури ЄС француза Жана-Франсуа Бонера. Європарламентарі підтримували кандидатуру румунки Лаури Кевеші.

Застій у переговорах продовжився влітку після виборів до Європейського парламенту в травні.

За даними ЗМІ, Франція відкликала кандидатуру Бонера на користь Кевеші. Втім, офіційно Париж не змінив свою позицію. Бонер стверджував, що й досі претендує на посаду прокурора ЄС. У той же час у пресі з’явилася інформація, що він – кандидат на посаду керівника французької прокуратури у справах про фінансові злочини.

Джерело в Раді Європи розповіло Радіо Свобода, що Бонер наразі залишається тим кандидатом, якого підтримують представники Ради Європи.

Кевеші має хорошу репутацію в Європейському союзі через її роботу в румунському Національному антикорупційному управлінні. Її звільнили з посади голови управління у 2018 році. Критики цього рішення стверджували, що румунська влада таким чином намагається запобігти кримінальному переслідуванню високопосадовців.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG