Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Путін підписав закон про зміни в конституції, які дозволять йому переобиратися втретє попісль


Текст поправок передбачає зокрема «обнулення» президентських термінів для Володимира Путіна та колишнього президента Дмитра Медведєва
Текст поправок передбачає зокрема «обнулення» президентських термінів для Володимира Путіна та колишнього президента Дмитра Медведєва

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про поправки до конституції країни 14 березня. Документ оприлюднений на офіційному порталі правової інформації Росії.

Відтак його має перевірити російський Конституційний суд, після чого поправки винесуть на загальноросійське голосування.

Читайте також: Путін тепер довічно? Російський парламент це зробив​

Текст поправок передбачає, поміж іншого, перерозподіл балансу влади в країні, можливість звільнення суддів Конституційного та Верховного судів та «обнулення» президентських термінів для Володимира Путіна та колишнього президента Дмитра Медведєва.

Це дозволить кожному з них балотуватися на президентські вибори ще на два терміни.

11 березня законопроєкт одноголосно підтримала Державна дума Росії. У Раді Федерації проти нього проголосував один депутат. Згодом зміни до Конституції схвалили в усіх регіонах Росії.

Читайте також: Кремль: Путін «категорично» проти культу своєї особи​

У 2024 році закінчується другий поспіль термін президентства 67-річного Путіна, і за чинною конституцією Росії, він не може знову балотуватися.

XS
SM
MD
LG