Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2019, Київ 14:42

Біженці рохінджа вимагають справедливості у річницю переслідувань


Сполучені Штати заявили, що дії влади М’янми щодо мусульманської меншини рохінджа в північному штаті Ракхайн є «етнічною чисткою»

Тисячі біженців – мусульман рохінджа влаштували акцію протесту в першу річницю подій, що стали причиною масової втечі рохінджа з М’янми у Бангладеш.

«Ми – рохінджа, ми хочемо справедливості», – скандували учасники акції в таборі для біженців Кутупалонг, одному з численних поселень, де знайшли прихисток понад 800 тисяч рохінджа, які втекли з М’янми, також відомої як Бірма.

Військових М’янми звинувачували у жорстокому поводженні з сотнями тисяч цивільних рохінджа і спаленні сіл меншини після нападів підозрюваних бойовиків рохінджа минулого літа.

Правозахисна організація «Лікарі без кордонів» повідомила, що щонайменше 6700 мусульман рохінджа загинули за місяць, коли в серпні у М’янмі спалахнуло насильство.

Влада М’янми заперечувала, що утискала цивільних, і наголошувала, що її дії були спрямовані лише проти екстремістів.

Сполучені Штати заявили, що дії влади М’янми щодо мусульманської меншини рохінджа в північному штаті Ракхайн є «етнічною чисткою».

Читайте також: Міни для рохінджа: в яких умовах рятуються втікачі з М’янми?

Нобелівський лауреат Аун Сан Су Чжі, яка належить до числа керівників М’янми, у вересні 2017 вперше виступила в зв’язку зі втечею сотень тисяч мусульман до сусідньої Бангладеш. Вона засудила порушення прав людини і пообіцяла, що винні будуть притягнуті до суду.

Бангладеш і М’янма оголосили на початку року про репатріацію біженців, проте виконання цього плану кілька разів відкладалося.

Чимало представників мусульманської меншини рохінджа почали втікати з М’янми 25 серпня 2017 року, коли військові влаштували розгін в Ракхайні після нападу підозрюваних бойовиків рохінджа на армійські бази і поліцейські пункти, в результаті чого 12 співробітників служби безпеки загинули. Армія заявила, що вбила близько 400 підозрюваних бойовиків.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG