Доступність посилання

ТОП новини

«Зрада відміняється»: у комітеті ПАРЄ змінили документ, який міг дозволити зняти санкцій з Росії


Документ завтра розглядатиме ПАРЄ

У комітеті Парламентської асамблеї Ради Європи підтримали зміни до документа, що міг дозволити зняти санкцій з Росії. Про це повідомила народний депутат Олена Сотник.

«Зрада сьогодні відміняється. В ПАРЄ одноголосно підтримали мою поправку, що будь-які нові механізми по санкціям будуть лише додатковими», – зазначила вона.

Як зазначив народний депутат Володимир Ар’єв, остаточне рішення з цього питання ухвалять 10 квітня у пленарній залі ПАРЄ.

«Найгірше нашій делегації вдалося відбити на рівні політичного комітету. Олена Сотник та Марія Іонова провели поправку до резолюції, ще й комітет підтримав одноголосно. Імплементація шантажистських вимог Росії, які вона висунула для повернення в асамблею, здається, відкладається. Але остаточно все буде відомо завтра ввечері – після голосування в пленарній залі. Працюємо і перемагаємо. Хоча, як далі буде на наступних сесіях, судячи з моїх розмов з нашими прибічниками в ПАРЄ, сильно залежатиме від результатів президентських виборів», – написав Ар’єв у Facebook.

Повернення Росії у ПАРЄ підтримує генеральний секретар Асамблеї Турбйорн Яґланд.

Весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи триватиме до 12 квітня.

У жовтні минулого року Парламентська асамблея Ради Європи не ухвалила рішення, яке передбачало зміну регламенту організації для того, щоб делегація Росії повернулася до зали засідань. Тоді дебати в ПАРЄ засвідчили, що в залі немає голосів для зміни правил. Провал голосування означав би відхилення резолюції, тому доповідачка з цього питання Петра де Суттер запропонувала припинити обговорення.

Росія після накладених на її делегацію обмежень у ПАРЄ через анексію українського Криму (делегацію позбавили права голосу, а її членів права брати участь у роботі головних органів асамблеї) сама відмовилася від участі в роботі асамблеї, а влітку 2017 року також припинила платити членські внески в Раду Європи. Росія також заявляла, що залишить Раду Європи.

Після цього Москва почала домагатися від ПАРЄ зміни регламенту, щоб унеможливити такі санкції надалі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG