Доступність посилання

ТОП новини
16 Липень 2019, Київ 02:55

У Франції хочуть присудити Сенцову звання почесного парижанина – посол


Фрагмент портрета Олега Сенцова з прізвищами українських політв’язнів у Росії. Автор – художник Андрій Єрмоленко

Мер Парижа Анн Ідальго має намір запропонувати міськраді французької столиці надати українському політв’язню Олегу Сенцову звання почесного парижанина, повідомив у Twitter посол України у Франції Олег Шамшур.

Олег Сенцов засуджений у Росії на 20 років ув’язнення за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму. Режисер відкидає звинувачення. Від 14 травня він тримає голодування, вимагаючи звільнити з російських тюрем українських політв’язнів.

З вимогою негайно звільнити Сенцова до Росії неодноразово зверталися міжнародні організації, західні уряди, митці й активісти в усьому світі.

28 серпня кандидатуру Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру висунув колишній президент Польщі, засновник профспілки «Солідарність» і лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса.

Окрім того, Європейський парламент може номінувати українського режисера Олега Сенцова, який 116-ий день голодує в російській колонії, на премію «За свободу думки» імені Сахарова. Ця премія була заснована Європарламентом в 1988 році і вручається за видатний внесок у захист прав людини і основних свобод.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG