Доступність посилання

ТОП новини
19 Квітень 2019, Київ 13:59

Депутати Європарламенту перевірять розслідування вбивства словацького журналіста Яна Куціака


До столиці Словаччини Братислави прибула група депутатів Європейського парламенту, щоб вивчити ситуацію, яка стосується безпеки праці журналістів, корупції й принципів правової держави.

Як повідомляють словацькі ЗМІ, у програмі роботи депутатів – зустріч із прокурором, керівництвом поліції Словаччини, щоб з’ясувати стан розслідування вбивство словацького журналіста Яна Куціака і його нареченої Мартіни Кушнірової, яке сталось понад півроку тому.

За повідомленням словацької прокуратури, «вбивство виконав професійний вбивця на замовлення, вбивцею була лиш одна людина». Прокуратура працює з двома версіями вбивства, але наразі «звинувачених немає, немає конкретних злочинців». Слідство встановило також, що близько місця трагедії перебував один чоловік, якого розшукує поліція.

Група євродепутатів у Братиславі також зустрілась 17 вересня з президентом Словаччини Андреєм Кіскою. На його думку, з часу трагедії минуло багато часу, «стихли протести, але те, що залишилось, є глибока недовіра людей до держави». «Наслідком цього є втеча молодих людей із країни, зростання популізму, екстремізму. І завданням нас усіх є те, щоб ми цю довіру повернули назад», – сказав президент.

Ян Куціак працював журналістом-розслідувачем в інтернет-виданні Aktuality.sk, займався розслідуваннями справ, які стосувались податкових махінацій. 21 лютого цього року Ян Куціак і його наречена Мартіна Кушнірова були знайдені вбитими в їхньому будинку в селі Велька-Мача неподалік столиці Братислави. Вбивство журналіста, який розслідував і діяльність представників італійської мафії у Словаччині, і можливі незаконні дії в уряді, викликало у Словаччині масову суспільну реакцію. Низка багатодесятитисячних зібрань у Братиславі й інших містах із закликами «проти мафіозної держави» і за відставку уряду призвела врешті до урядової кризи. Спершу у відставку подали міністр внутрішніх справ і начальник поліції Словаччини, а через кілька днів – і прем’єр-міністр із усім урядом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG