Росія, Китай та Іран залишаються основними гравцями, які прагнуть втрутитися у вибори 2024 року, повідомило видання The Hill з посиланням на представників служб безпеки.
За їхніми даними, через прогрес у технологіях інші країни або навіть національні групи можуть спробувати організувати власні кампанії з дезінформації під час майбутніх виборів.
Росія залишається «найактивнішою іноземною загрозою для наших виборів», – сказала директор національної розвідки США Авріл Гейнс Комітету з розвідки Сенату, використовуючи свої державні ЗМІ та впливових осіб в Інтернеті, щоб підірвати довіру до демократичних інститутів та підтримку України з боку США.
За її словами, США значно покращили свою здатність захищати безпеку виборів, виявляти та боротися з іноземними кампаніями дезінформації з 2016 року.
«Останніми місяцями Росія взялася за американські дебати щодо імміграції, поширюючи пости, які перебільшують вплив міграції, очевидно, намагаючись викликати обурення серед американських виборців», – пише видання.
Китай, за словами Гейнс, безпосередньо не намагався вплинути на результати президентських виборів 2020 року, здебільшого через побоювання негативних наслідків. Але американська розвідка продовжує слідкувати за зв’язками Китаю із соціальною мережею TikTok.
Щодо Ірану, то він використовував платформи соціальних мереж, щоб погрожувати та намагатися заплутати виборців, наголосила Гейнс.
Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен попереджав, що у 2024 році на виборців і кандидатів, які беруть участь у волевиявленнях у багатьох країнах світу, чекатиме «потік брехні» та дезінформації, зокрема завдяки стрімкому розвитку штучного інтелекту й соціальних мереж.
Блінкен нагадав про викриті дезінформаційні кампанії Китаю та Росії. Він вказав на звіт Держдепартаменту за 2023 рік, у якому йшлося про те, що Китай витратив мільярди доларів на поширення пропаганди і придушення західних ЗМІ.
У 2024 році в США мають відбутися президентські вибори.
Форум